CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Fofrmošna VIIIa  (Gejši — Království — Adršpach)

opis: JV stěnou k 1. kruhu a stěnou šikmo doleva ke 2. kruhu. Stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 19.9.1982
autor: Stanislav Lukavský a Petr Mocek a Tomáš Čada, J. Rymeš, L. Stojan
charakter: rajbas


wieża: Gejši, obwód: Království, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

16.5.2009 9:15:35 Jony Fajne.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
19.5.2009 21:08:07 Hans Fajne.
Člověk se víc nadře, než se dostane pod nástup :). Pak následuje na Adr relativně krátký lezení přes dva kruhy. Dole stěnkou. Nejtěžší mi přišel oblez prvního kruhu. Pak následuje pěkný rajbásek.
19.5.2009 21:36:13 lezecc Fajne.
Většinu lidí k týhle cestě dotáhne spíše hvězdička v průvodci.Cesta celkem příjemně odsýpá, jen pod prvním kruhem trošku přituhne, a když na vás mezi prvním a druhým nezautočí mravenci, výstupu na vrchol už bestojí nic v cestě.
5.7.2011 10:57:40 Alešák Fajne.
Moc pekna kratsi cesta, tezky krok k prvnimu a od nej, ale jde tam smyce. Skoro na dve hvezdy.
5.11.2012 21:25:08 Staník Normalka.
Cesta mi moc nesedla. Můj názor na umístění 1 Q. je dost vyhraněný. Zbytečně vyhnaný a nesmyslně usazený. Krux je právě zde, z posledního jakžtakž chytu (který je ucpaný smyčkou) dosáhnete do jednoprstové dírky opačnou rukou než kterou se cvaká. Výměna nešla. Pak to "nějak cvaknete" hoóódně napravo, aby jste odlezli úúúúplně doleva a lano vám zvířecky táhne. Stačilo pouhých 30 cm... Jo mimochodem, když budete zapisovat záznamy o cestách PŘESNĚ podle průvodce - tj. i křesní jména prvovýstupců a budete vědět, že to má nějakou logiku, zjistíte kdo tloukl zmíněný 1 Q.
5.11.2012 22:36:21 Jony
Štábní kultura v záznamu napravena.
20.6.2014 12:59:25 Hlaďas Fajne.
Nebejt tak zbytečně blbě danýho prvního kruhu tak je to krásná cesta. Jinak mravenci ještě neemigrovali. A je docela zajímavej zdvih ke 2.Q. Až to někdo opere do těch hodin a vylomí je, tak to bude přísná morálovka.
9.7.2018 11:14:31 Pavlína Fajne.
Hezký stěnový lezení ke kruhu, který střídá stejně pěkný rajbas. Pro mě nejtěžší krok pod prvním kruhem. Mravenci na váhavější lezkyně nadále útočí. Výhrady k umístění prvního kruhu na místě, potvrzeno prvovýstupci, že sis s námi trochu pohráli. Jen ten název není nic pro jemný ženy.
23.10.2020 21:54:44 Staník
Moje stížnost (oprávněná :-) na první kruh, zákonitě vedla k poučení jedním z autorů cesty, vo čem to bylo. Krásný mikro-příběh (dále volně převyprávěný) ilustrující dobu. Áčko dolezl až na konec sokolíku a když fixl dírku pravačkou, bleskl mu hlavou supr nápad. "Pěkně si vás vychutnám, kamarádi..". A jak byl naučený z bouldrovky a kampusu, na hranici pádu udělal nemožnou výměnu "jednoprdy" z pravačky na levačku. Pak zavrtal kus vpravo od dírky a dal kruh. Dále pokračuje Béčko... "No nějak jsem ten první oblezl a šel úplně na druhou stranu. No bylo to tam trochu "zprasený" ale to hlavní pro mě přišlo až u (budoucího) druhého. Jak si tak vrtám, najednou k....a spadl mi navrtávák! No byl jsem úplně v p....li! Chvíli jsem se tam klepal ale naštěstí se mi podařilo zaklofnout kladivo a pěknou chvilku jsem v něm seděl něž mi kluci nahodili navrtávák zpět a já ho chytil. Pak už to šlo dobře. No tak to máš s těma některejma cestama..." Aby mozaika byla kompletní, vybavila se mi teď vzpomínka, jak mi další autor Céčko objasnil význam "novotvaru" v názvu cesty :-) Pochopitelně u tekutého chleba všech lezců. V dnešní době politické korektnosti a fenoménu "mně-taky" se neodvažuji přepisovat... :-) Áčko, Béčko... pouze odlišuje jednotlivé aktéry, které lze snadno rozklíčovat dle pravidel uvádění prvovýstupců...

ZDJĘCIA

Fofrmošna 6.11.2012 | 2394x
Alešák

Fofrmošna 4.11.2012 | 2381x
Alešák

DROGI

Fajne. Fofrmošna VIIIa  (19.9.1982) Gejši Království (Adršpach) 9 komentarze (23.10.2020)zdjęcia - 2x
Normalka. Několik vět VIIb  (19.8.1989) Gejši Království (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Vnitřní komín IV  (23.6.1961) Gejši Království (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Dagovy uši — Chachoňka — Krecbachov — Lotrando — Malý bivoň — Migdalka — Misantrop — Věž Lucie Rakoncajové — Žlábková

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.