CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Cesta pro RP VIIIc (IXa)  (Carevna — Bašta — Teplice)

opis: Z bloku pod JV stěnou přepadem (stavěním) a stěnou (3 kruhy) na vrchol.
data pierwszego wejścia: 7.5.1984
autor: Karel Šimek a Lubomír Beneš, M. Matějka
charakter: ściana


wieża: Carevna, obwód: Bašta, obszar: Teplice
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

12.9.2011 21:35:47 Staník Fajne.
Pěkná linka v kolmé "teplické" stěně. "Bolavý" je nástup - ne že by stavění jako nešlo, ale po přepadu se octneš hned 3 m nad strží a navíc úvodní pasáž (jemný sokolíček) je trochu křehčí. Dle kuloárů skoro každý nesportovně cvaká 1Q. Ale dále je to supr lezení okořeněné hledáním správného směru mezi kruhy. Skoro bych podezíral autory, že umístění kruhů maskuje správnou stopu - lahůdka pro OS a "výsměch" řekližkářům. :-) Ale cvakají se dobře, žádný strach. Úctyhondá je také distanc mezi 1 a 2. kruhem ale dá se.
6.5.2014 11:11:53 Jony Fajne.
Jak píše Staník, začátek (bez stavění) mi přišel nepříjemný a po uchopení sokolíku se to sice zlepšilo, ale ne tak jak jsem si představoval. Pak jsem nemohl nějak pobrat jak od druhého kruhu. Ten distanc se asi týká spíše 2. a 3. kruhu.
6.5.2014 15:33:38 jurakura
zdar, nemáte nekdo fotku tejto cesty? kdyztak ji sem hodte, rad bych se podival... a nevim kdy bych se tam az dostal.
13.6.2022 14:38:40 Hlaďas Fajne.
Myslím že u této cesty není ostuda lézt s "nesportovně" cvaklým 1.Q. Na sokolík to chce opatrně a potom je již krásná stěna v lištách a oblinách. Opatrně při zápisu do knížky, protože vrcholová hlava, kde se knížka nachází je solidně zvětralá. Slaňák je mimo ní, takže bezpečné.
14.6.2022 9:48:44 Jony
Ošizená rovná se "ošizená", to je celý. Jestli to je i na kabát nebo dva, netuším.

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Carská jízda VI  (20.8.1977) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentarze ()
Fajne. Cesta pro RP VIIIc (IXa)  (7.5.1984) Carevna Bašta (Teplice) 5 komentarze (14.6.2022)
Normalka. Kočárová VI  (20.8.1978) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentarze ()
Normalka. Přechodem z Podzimní IV  (12.7.1961) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentarze ()
Normalka. Široká spára V  (18.8.1973) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentarze ()
Normalka. Ze soutěsky V  (19.8.1973) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentarze ()


piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.