CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Berušky VIIIc  (Brusinka — Vstupní obvod — Adršpach)

opis: V levé části SZ stěny spárou, sokolíkem (1. kruh) a spárou ke 2. kruhu. Vlevo stěnou, žlábkem a komínem na vrchol.
data pierwszego wejścia: 10.9.1980
autor: Stanislav Lukavský, I.Kobr
charakter: ręczna rysa


wieża: Brusinka, obwód: Vstupní obvod, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

6.6.2009 12:13:28 Čaj Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Nevím jestli jsem kompetentní to hodnotit, když jsem to lezl skoro celé na druhém:) Ale k prvnímu nepříjemný přelez do sokolíka, dolez k 1.Q trochu solí-dávat bacha. Od prvního těžší přelézt spárou nad převis výše k 2.Q lze založit tutová bambule( ve spáře schovaný sokolík) Nad 2.Q klíčové stěnové místo- delší fix.(hned nad ním hnízdo na plocháč) a žlábek už celkem jde.
6.6.2009 19:29:29 Tatuš Normalka.
Za kolik to je ve staré klasifikaci?
9.6.2009 10:02:53 Jony Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
V dodatkách to bylo za starých VIIb.
19.6.2009 10:06:14 Hans Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Na druhým krásná cesta :). Na prvním bych se asi pos..... Udávaná klasa si myslím odpovídá. Dole těžký přelez sokolíků. Pak to chce máknout a ve stěnce protlačit relativně dobrý chyty, který jsou ale dál od sebe a je to Vstupní obvod, takže měkčí matroš.
29.11.2013 0:41:00 Alešák Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Lidé občas chodí pod nějakou cestu, každoročně ji kontroluji, jestli tam pořád je a jestli se pořád tváří stále tak nevlídně. A pak buď přijde ten den, kdy se odváží, anebo nepřijde. Já pod Beruškama také takhle občas prošel a trvalo to asi 4 roky, než jsem do nástupové spáry strčil ruce. Ta cesta je nádherná, určitě na 2 hvězdy. Ale to jištění... Nástup celkem slušnou žábou k tenoučké erárce, která tam trouchniví už řadu let. Nepříjemný překrok do sokolíka a ještě nepříjemnější lezení k prvnímu kruhu, kámoš to odsud poslal k zemi a ještě jsem ho stihnul za letu vyfotit, haha. Nad ním to na chvíli ztěžkne a pak dálava ke druhému se smyčkou uprostřed. Nad druhým další těžší místo ve stěně. Jedna z největších cest, které jsem v Ádru lezl. Rozhodně to nebylo s prstem v nose.
16.5.2018 14:08:18 cervo Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Alešákovy to trvalo 4 roky, mne 8, pokým som sa odhodlal. A dobre som urobil... Nádherná špárová línia, nehanbím sa povedať, že jedna z najťažších a najodvážnejších aké som na piesku liezol. Určite sa uplatí počkať na sucho, pretože úvodné "horúce" metre nad zemou sú podľa mňa zároveň aj kľúčové a často tam býva vlhko! Práve za nepríjemné sokolíky a osolenú žabu k 1.kruhu, by som dal Beruškám výkričník, zvyšok je síce dosť morálový, ale dá sa nejak udýchať. Navyše, 1.kruh sa dosť zle cvaká! Na konci úvodnej žabovice som namontoval celkom dobrý kevlar, ktorý poteší pri prekroku do sokolíka, po pár krokoch však prestáva fungovať... Od 1.kruhu opäť kúsok ťažšieho sokolíku, dve tempá za úzke žaby do previsu a poriadne dlhá dĺžka k 2.kruhu. Zhruba v tretine špáry sa dá založiť dobrá väčšia lanovica, alebo bambula, ktorá však cca 2 metre pod 2.kruhom vôbec nič nerieši, skončí žaba a treba to pretlačiť cez dobrú rímsu ku kruhu (asi aj tu to bude za !). Od 2.kruhu dve-tri tempá po celkom dobrých chytoch a záverečný žlábek mi už prišiel viac-menej za odmenu...

ZDJĘCIA

Berušky 16.5.2018 | 2440x
cervo

Berušky 16.5.2018 | 2505x
cervo

Berušky 7.4.2014 | 4265x
Alešák

Berušky 4.4.2014 | 3847x
Alešák

DROGI

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Berušky VIIIc  (10.9.1980) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 6 komentarze (16.5.2018)zdjęcia - 4x
Normalka. Nakládačka VIIc  (23.9.1980) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentarz (9.6.2009)
Normalka. Stará cesta III  (0.0.1969) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 2 komentarze (1.7.2019)

MAPA

OKOLICA

Bludný holanďan — Borůvka — Cosi — Dědek — Fotografická — Fretka — Jitřenka — Klekátko — Pes prašivej — Studentská — Ty-tydýt — Večerní — Večernice

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.