CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Železné pondělí VIIb (VIIb)  (Amorův šíp — Milenecká hora — Adršpach)

beschreibung: Mezi Amorovým šípem a masivem (od SZ) levou částí komína k 1. kruhu. Traverz v římse doleva a spárou na balkon. Vlevo soustavou spár (2 kruhy) až do sedla mezi vrcholy. (Stavěním) a stěnou podél sokolíkové spárky ke 4. kruhu. (Stavěním ze sedačky) a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 16.9.1961
autor: Günter Lorenz, R. Heinrich, K. Krebs
charakteristik: handriss | kamin


turm: Amorův šíp, bezirk: Milenecká hora, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

18.7.2010 16:45:46 Jony Normal.
Zajímavá cesta.
22.7.2010 21:10:18 Tatuš Sehr schön
Mě se to dost líbilo, pěkná cesta na krásnou věž, moc se to neleze, nevím ani proč. Obojí stavění se dají přelézt.
21.9.2010 16:05:21 Staník Schön.
Cesta je hezká a zajímavá, navíc na pěknou (dvoj-) věž. Malá frekventovanost může být úvodním komínem - začátek je mírně rozšiřující, posléze mírně do "flašky" - možná jsme nezačali ve správném místě. Cca 2 smyce jsem měl na kyzech masivu. Pak už to jde, stavění v pohodě. Kruhy by potřebovaly asi up-date, docela dost pamatují, ale svěřili jsme se jim.
25.11.2013 10:59:33 Pavlína Schön.
Expediční počin, při kterém se obkrouží celý Miláček (druhá z věží, ze sedla se na něj lze dostat exponovaným rajbasem). Nástup jsme chvíli řešili, text v průvodci nám přišel trochu zavádějící – prostě vzhůru v nejužším místě soutěsky (cca v jejím středu) a nad převisem doleva. Jistit lze ve spáře protilehlého masivu; čím výš, tím širší + je to zde trochu vlhčí. Následují dvě průměrné délky do sedla. Odtud parádní sokolíkovo-rajbasové lezení, vyplatí se. Ve vrcholovce pouze občasné zápisy "zbludilých" družstev.
29.8.2019 13:39:10 Hans Schön.
Jak píše Pavlína, ne úplně jasný nástup a dlouhý expediční výstup. Ale stojí to za to! Určitě se vyplatí zrovna sfouknout též Miláčka, i když tam je to celkem expozice.
31.7.2020 9:39:20 Pavlík Schön.
Nebýt to tak osolené, dám dvě hvězdy. Úvodní komín jsem vyřešil traverzem z vyššího místa soutěsky ke spáře a pak kolem spáry až na její konec na úroveň kruhu. Tam je tutový uzel, co pošetří morál na rozporový traverz ke kruhu. A je dobré si vzít fakt dlouhou šedesátku lano na slanění.

FOTOS

Železné pondělí 21.9.2010 | 3534x
Aleš

Železné pondělí 21.9.2010 | 3027x
Aleš

ROUTE

Schön. Železné pondělí VIIb (VIIb)  (16.9.1961) Amorův šíp Milenecká hora (Adršpach) 6 kommentar (31.7.2020)foto - 2x

MAP

TURMS

Amok — Amor — Eros — Gondola — Hrad — Křen — Miláček — Pometlo — Zamazaná — Žižiho věž — Boxer — Domovník — Hrouda — Chobot — Klusáček — Korál — Morgan — Ostrovní — Pusinka — Saská placka — Věž u Lucia — Všední — Zefír

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.