CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Rozporuprázdná VI  (Princezny — Království — Adršpach)

beschreibung: Z náhorní strany pravou spárou na vnitřní pilíře. Rozporem k východní hraně, spárou a stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 28.4.1974
autor: Stanislav Lukavský, P. Blahna
charakteristik: handriss | kamin


turm: Princezny, bezirk: Království, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

9.7.2012 9:29:05 Jony Normal.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
1.3.2014 18:55:49 jurakura Schön.
My sme šli naši variantu uzoučkým komínem mezi těmi spárami na balkón mezi Princezny. Trošku hlemz ale dobré. Potem krátkou položenou širočinou, místy brala na sokola(větší bambula) na vnitřní pilíře do sedla(kruh-DOBRAT). Dobrat je důležité, protože rozporovým komínem přijde druhý kruh, od něj krátký odlez a následuje přepad do výlezového rajbásku. Tam mi lano tak třelo, že když sem přepadal,řval sem na miru ať povolí, a on že má metr prověs. Musel sem trochu zabrat. Pak najít nějaký chyt a si nahoře. Docela vklidu pro začátěčníky rozporáře, nebo se pletu? přece jen sem taky asi stále pískař začátečník. Zdá se mi že by šel i přeskok. skákal to někdo?
4.9.2016 22:40:14 datl@email.cz Normal.
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží. Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno \"Gouvernante\". V průvodci ani na webech které mě napadly (Lezec, Piskari, Skalní oblasti) jsem nic nenalezl... Žádná Guvernantka nikde v Království nefiguruje. Najde se znalec, který mi potvrdí že jde o východní vrchol Princezen nebo dovede určit o jakou věž šlo?
7.8.2020 11:17:22 Kuzma
Je to tak, druhý vrchol je znám pod názvem Komorná (Gouvernante). Dle stránek J. Brutschera na něj vede Stará cesta VIIa (VIIb).
8.8.2022 9:08:51 MichalF Schön.
Za me skryta perla Kralovstvi. Nadherna spara, co je videt z vrsku Krale, zajimavy dvojvrchol... proc se to neleze? ;) Spara je dole na sirokou zabu, koncil jsem vylez v hooodne volne siroke pesti. Stredni cast me trochu potrapila, hledal jsem jak na to, ale nakonec jednoduche. Horni komin jde krasne zada nohy az ke kruhu (je tam, na vychodnim vrcholu), od nej pak rozporem, prepadem a dvema kroky na zapadni vrchol s puvodni knizkou. Pozn.: Sli jsme pravou nastupovou sparu, ta leva je nahorni variantou udolni cesty. Jinak preskok z vychodniho na zapadni vrchol je psany za 3, ze zapadniho na vychodni za 2, ale to jsme radsi slezli zpatky do komina ke kruhu a dali to stavenim na vrsek. Davam hvezdicku za krasny vrchol a sparu, ale pozor, dole to podle me zajistit proste nejde.

FOTOS

ROUTE

Normal. Den černých stuh VIIc  (23.8.1986) Princezny Království (Adršpach) 0 kommentar ()
Schön. Rozporuprázdná VI  (28.4.1974) Princezny Království (Adršpach) 5 kommentar (8.8.2022)
Normal. Údolní VI  (8.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 1 kommentar (9.7.2012)
Normal. Údolní – Náhorní varianta V  (9.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Bratranecká — Cimbuří — Černý cikán — Hurajda — Chrobáč — Jaruška — Kojná — Komrda — Kostka cukru — Král — Loskoták jeskynní — Místokrálík — Princ — Princátko — Pumprdlík — Slaninova — Sluha — Sudička — Šašek — Vosa

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.