CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Krásná VIIb  (Pygmalion — Jezerka — Adršpach)

beschreibung: Nástup pod jižním rohem. Stěnou přes převis a traverz stěnou doleva do spáry a tou na balkon. Spárou přes převis a vlevo sttěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 30.5.1961
autor: Karel Hauschke, J. Šmarda, M. Doubek, J. Kubík
charakteristik: wand | schulterriss


turm: Pygmalion, bezirk: Jezerka, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

20.8.2009 16:09:40 lezecc Sehr schön
Už na první pohled vážně krásná a asi i dobře že pěkně ukrytá přez zraky spousty lidí.Uvodní kyzovytý převis je lahůdka pro oko i ruku.V následném traverzu se dají ovázat nějaké kyzy ale radši opatrně přebírat, kdo ví jak by to s člověk dopadlo když by se kývnul podél stěny?Spára je pak na zahřátí a dolez už za odměnu.
23.8.2009 9:27:41 Jony Schön.
Při prvním pobytu v těchto kyzech, kdy jsem byl vyslán kupředu pány Arabem a Vepřem, jsem nešťastně ušlápl jeden velký kyz u konce traverzu. Byl ošlapaný, šlapal jsem opatrně na jeho kořen, přesto se odporoučel ... tenkrát jsem to ve spáře otočil, Vepř nakonec taky a Arab pro jistotu nechtěl mít pytel, tak se od připravenýho lana distancoval a že s tím nemá nic společnýho :) Po pár sezónách jsem se do kyzů vrátil. Škoda že kyzy nepustí stěnou víc přímo, aspoň mi přijde, že kruh je divně danej moc vpravo, jestli Kokša doufal v průstup pomocí stavění výše při hraně, těžko soudit, nicméně kruh by se šiknul podle mě spíše někde u konce traverzu kvůli štandu, pže spára je jakoby za rohem trochu a když si člověk dá kyzy, tak to táhne a tře, řešil jsem to volnějším lanem, jenže to se ne vždy člověku chce. Pygmalion je vůbec zajímavá věž svými rysy a rozmanitou skladbou písku ve svých stěnách.
25.8.2009 8:48:33 Staník Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Souhlasím s Johnym, kruh je trochu víc než mimo (skoro k ničemu) , službu by udělal někde po nálezu do spáry. Jinak spára nic moc - taková ta hrkací širočina, člověk musí zabrat s vědomím, že ty smyčky na kyzech pod sebou...
14.6.2010 22:42:23 birkof Schön.
Docela náročný dolez přes převis k prvnímu. Dost to tahá. Po kyzech opatrně, hnusná soukačka. Konečně dolez je za odměnu. Cesta lahodící spíše oku, než že by si člověk to lezení nějak moc vychutnával. Jištění v cestě je dost pofidérní. Když už vám pod prvním dochází, první kruh je ještě daleko. Pak jste úolně v pohodě a najednou kruh. A když jste hodně daleko od prvního, že vám v hlavě začíná trochu hvízdat že byste si něco dali, není co. Takže honem spárou nahoru. Klasika, lez na co máš. Neradno to jen tak zkoušet.
21.7.2014 20:47:10 Skobič Schön.
Cesta, která má svá specifika. Pro mě největší fokus bylo přelézt převislou spáru u vršku, ale jinak je to past na lovce hvězdiček z průvodce. Jedna metelice přece jen a to za bombovní výhled.
28.7.2014 18:42:59 cervo Schön.
Úvodný previs sa dá obliezť mierne zprava a asi je to ľahšie a bezpečnejšie ako priamo. Stačí pod previsom traverznúť doprava na hranu, kúsok sokolíkom a po kyzoch ku kruhu (tu je asi lepšie zaštandiť, aby tak šialene nedrelo lano... Traverz od 1.kruhu pohoda, na konci som obviazal celkom slušný kyz a širočina taká nezáludná Kokšova klasika s dobrým stupom vpravo. Ťažký krok je hore v previšteku, no ide tam tutová smyčka. Mne sa to páčilo

FOTOS

Krásná 1.1.2015 | 3159x
Staník

Krásná 21.3.2012 | 3454x
Staník

ROUTE

Schön. Krásná VIIb  (30.5.1961) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 6 kommentar (28.7.2014)foto - 2x
Normal. Krásná - Varianta VIIb  (0.0.0000) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 1 kommentar (23.8.2009)
Normal. Křemenný jednorožec VI  (15.9.1973) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Medvědí mlíko VIIIc  (7.7.1984) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 0 kommentar ()
Normal. Medvědí mlíko – Varianta pro měkejše VIIa  (7.7.1984) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 0 kommentar ()
Schön. Medvídci VIIIb  (6.7.1988) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 2 kommentar (27.3.2014)
Schön. Náhorní V  (20.6.1961) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 4 kommentar (29.9.2021)
Schön. Vyhlídková VIIb  (11.4.1964) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 1 kommentar (6.8.2010)foto - 1x
Normal. Zimní spánek VIIc  (8.7.1984) Pygmalion Jezerka (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Bendžo — Eurydika — Hádes — Hermes — Kalich — Lucie — Medvědí stěna — Midas — Orfeus — Persefona — Quasimodo — Themis — Trojče — Brtník

FOTOS

Vyhlídková 21.7.2014 | 3952x
BÍĎA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.