CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden. Kanadská VIIa  (Javorový list — Jezerka — Adršpach)

beschreibung: Z náhorní (SV) strany komínem mezi Javorovým listem a Studničkovou věží na plošinu. Stavěním, stěnou (kruh) a spárou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 16.6.1968
autor: Jaroslav Houser, M. Fenik, M. Rusý
charakteristik: wand | hangel


turm: Javorový list, bezirk: Jezerka, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

29.1.2010 18:34:01 Hans Normal.
Jakžtakž pěkná cesta v nepěkným materiálu. Jména autorů napoví o reálný obtížnosti.
29.1.2010 21:34:39 Jony Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
Javorovy list je pekna a trochu i nenapadna vez, kterou clovek muze prehlidnout diky vyrazne udolni stene tesne sousedici Studnickovy veze. A timto ta krasa v kontextu Kanadskeho zertiku pro me hasne. Staveni jde blbe zajistit (pilir, zakladna usoluje), ale dejme tomu. Tak nejak v pohode jsem se citil nekde kousek pod kruhem, tesne k nemu to zas je takovy prebirani lamavyho. Nejhorsi mi prisel odlez ze staveni, jsou tam jakesi hodiny, do kterych bych se odvazil sednout, kdyz bych fakt jako opravdu musel. No VIIa jak vysity. Je ale mozny, ze jsem byl trochu vystreslej z predchoziho delsiho odsedu v jine ceste.
30.8.2015 22:38:01 Pavlík Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
V Ádru je sousta cest. Krásné cesty, pěkné cesty, pak takové ty normální, no a jsou i hnusné cesty. A někde tam naspodu hnusných cest je Kanadská na Javorový list. Lezli jsme to, protože kamarád letí na delší dobu do Kanady. Tomu říkám cesta na rozloučenou s Adršpachem. Hodiny po stavění a vlastně i celé žebro duní do rytmu písně:,, Lezení Vám zhnusí, lezec Milan Rusý."
31.8.2015 11:57:43 Špajda Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
Podle vrcholovky to před námi 11 let nikdo nelezl - a musím říct, že neznám cestu, která by si to zasloužila víc.

FOTOS

ROUTE

Normal. Bronzová medaile VIIIb  (10.5.1986) Javorový list Jezerka (Adršpach) 1 kommentar (28.7.2014)
Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden. Kanadská VIIa  (16.6.1968) Javorový list Jezerka (Adršpach) 4 kommentar (31.8.2015)
Schön. Kojenecká výživa VIIIb  (5.9.1991) Javorový list Jezerka (Adršpach) 1 kommentar (14.3.2012)

MAP

TURMS

Diana — Etna — Faust — Flóra — Hamr — Herodes — Hrbáč — Márinka — Mládě — Myšák — Polední — Rozhoďnožka — Studničkova věž — Trajánův sloup — Vojtěch

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.