CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Žlutá hrana VIIa  (Faust — Jezerka — Adršpach)

popis: Od SV klikatou spárou na blok. Traverz stěnou doprava, spárou (2 kruhy) a stěnou do podvrcholové římsy. Vpravo traverz za hranu a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 14.4.1968
autor: Jaroslav Seifert a Václav Hornych
charakter: ruční spára


věž: Faust, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

11.8.2009 10:08:08 Jony Pěkné.
Je to staré VIIa, takže sas. VIIa to není. Je to pěkný žábový lezení, ale písek solí. Nejtěžší je asi úkrok do spáry pod kruh. Lze dobře posychrovat buď štandem na bloku a nebo smyčkou za konec soušky, co se opřela o blok.
19.8.2012 0:04:08 Alešák Pěkné.
Souhlas s Jonym. Na VIIa těžší, asi nejtěžší je překrok pod prvním kruhem (nad něj jde smyce) a dost to usoluje. Přesto pěkná a doporučeníhodná cesta.

FOTKY

Žlutá hrana 12.8.2009 | 2474x
Jony

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Kouzla a čáry VIIc  (2.7.1983) Faust Jezerka (Adršpach) 1 komentář (16.8.2012)
Normál. Krvavý úpis VIIb  (4.6.1983) Faust Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Upsání ďáblu VIIb (VIIIb)  (18.9.1976) Faust Jezerka (Adršpach) 1 komentář (16.8.2012)
Normál. Upsání ďáblu – Čertův skok VIIb přeskok: 3 (18.9.1976) Faust Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Žlutá hrana VIIa  (14.4.1968) Faust Jezerka (Adršpach) 2 komentáře (19.8.2012)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Diana — Etna — Eva — Flóra — Hamr — Herodes — Hrbáč — Javorový list — Márinka — Mládě — Myšák — Pařavec — Polední — Studničkova věž — Vesuv — Vojtěch — Žalud

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.