CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Západní VIIb  (Strážce — Vstupní obvod — Adršpach)

popis: Vlevo od nástupu Rouskovy cesty komínem na skloněnou rampu a po ní doleva ke spáře. Spárou a žlábkem (kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.9.1960
autor: Herbert Richter
charakter: ruční spára | širočina


věž: Strážce, obvod: Vstupní obvod, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

6.7.2011 18:54:37 Alešák Pěkné.
Na rampě je zajímavý nález přes širočinové bříško. Ke kruhu pak víceméně žáby, od něj krátký lehký žlábek, zajistit to jde.
28.6.2017 13:29:04 cervo Pěkné.
Dojem z cesty trochu kazí matroš. Širočinové bříško je veľkým spestrením celej cesty. Smyčky v špáre pod kruhom dobré. Richter si skrátka vedel vybrať...
23.1.2021 22:21:52 Pavlík Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Normálně nehodnotím cesty, co jsem nevylez na prvním. Ale tentokrát musím. Celá expedice až ke spáře je v pohodě. Pak podle mě žádná tutová smyčka a kruh daleko. Normálně bych to slezl zpátky dolů a šel na pivo, ale na vrcholu byli zrovna kamarádi. nechal jsem si ze strachu hodit lano a dále lezl na druhém. Ještěže tak. Ke kruhu jsem si dvakrát odsednul. A materiál hrůza. Podle mě vykřičník!

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Jebák VIIb  (27.6.1968) Strážce Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (16.7.2010)
Normál. Jebák - Varianta ranním oparem VIIb  () Strážce Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (16.7.2010)
Pěkné. Rouskova VIIb (VIIc)  (31.7.1960) Strážce Vstupní obvod (Adršpach) 4 komentáře (5.12.2015)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Západní VIIb  (22.9.1960) Strážce Vstupní obvod (Adršpach) 3 komentáře (23.1.2021)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bonbonek — Lesní zátiší — Pedofil — Valoun — Varle — Velbloud — Vrátný

FOTKY K VĚŽI

Rouskova 5.1.2011 | 3205x
Alešák

Rouskova 11.2.2012 | 2672x
lezecc


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.