CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Vyhlídková VI  (Gorgony — Za pískovnou — Adršpach)

popis: Z nejnižšího místa údolní strany stěnou a koutovou spárou na terasu. Vpravo spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 13.6.1975
autor: AleXandr Peroutka, J. Burdych
charakter:


věž: Gorgony, obvod: Za pískovnou, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

7.1.2019 22:37:21 michal Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Krásný, poctivý, širočinový VIIb co se nedá moc zajistit (druhá polovina téměř vůbec, leda nějakou óóóbr bambulí). Na balkónku (na půli cesty) lze zaštandovat buď za strom nebo je tam i Q od vedlejší hrany. Spodek koutová širočina, vršek klasická širočina. Nejjednodušší sestup z věže je slezením do komína (kousek) a překrokem do lesa, pak obejít po cestičce.

FOTKY

Vyhlídková 8.1.2020 | 1258x
michal

Vyhlídková 7.1.2019 | 1516x
michal

CESTY NA VĚŽ

Normál. Komín IV  (13.6.1975) Gorgony Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Severní hrana VIIIb  (0.0.0000) Gorgony Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Vyhlídková VI  (13.6.1975) Gorgony Za pískovnou (Adršpach) 1 komentář (7.1.2019)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Hradbička — Sova — Strážce jezera — Vechtrovna — Zelený menhir

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.