CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Východní hrana VI  (Soupeřská — Město — Adršpach)

popis: Od levého náhorního rohu dvojspárou na blok a šikmou spárou k hrotu. Vydatným stavěním (kruh) a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 10.9.1960
autor: Martin Biock, W. Rump, K. Güntner
charakter:


věž: Soupeřská, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

7.8.2017 18:51:53 Kuzma Echt gold.
Snadná dvojspára na začátku, dobrá šikmá spára a na jejím konci tutový hrot. Kroužek se cvaká z dobré pozice. Oblez Q jde čistě (cca VIIa-b). Pěkné lezení na tření. Dá se přicvaknout i stromeček vlevo u poličky. Pěkný, málo navštěvovaný vrchol s parádním výhledem a původní knížkou psanou v němčině. Cesta pěkná, bezpečná a dle mého názoru neprávem opomíjená. Do knížky jsme to omylem zapsali jako "Západní hranu".
31.8.2020 12:13:12 MichalF Echt gold.
Krasna dvojspara na zacatku. Po ni sikma rampo-spara, ktera uz dost soli. Po obhozeni hrotu ma clovek klid na cvaknuti kruhu z dobre pozice. Od kruhu jsme staveli, preci jen rajbak (nezvyk). Cesta miva zadny az tak jeden-dva prelezy rocne. Za dvojsparu na zacatku dve hvezdicky.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Neťák IXa  (26.8.1989) Soupeřská Město (Adršpach) 1 komentář (25.5.2020)
Echt gold. Východní hrana VI  (10.9.1960) Soupeřská Město (Adršpach) 2 komentáře (31.8.2020)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Západní hrana VI  (10.9.1960) Soupeřská Město (Adršpach) 1 komentář (24.10.2011)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Basa — Delikvent — Dům ztracených duší — Gilotina - Malá věž — Gilotina - Velká věž — Hlavsova — Karbaník — Kárové eso — Kibic — Kobylka — Koledníček — Kolíček — Kominíček — Kostelíček — Pařepa — Řepa — Svatojánek — Vovísek — Zombie — Žolík

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.