CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Vlnitá VIIa  (Šavle — Jezerka — Adršpach)

popis: Od SV komínem do sedla mezi Šavli a Kyklopa. Po stupníc stěnou na plošinku,koutovou spárou a rozporem ke kruhu.Stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.7.1962
autor: Ilja Špitálský, M.Rusý, J.veselý
charakter: stěna


věž: Šavle, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

29.5.2009 19:26:48 lezecc Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Šavle je už od pohledu krásná věž, i kdž trošku schovaná.Uvodní koutová spárka je jen na zařátí, pak o kousek víš v rozporu a přepadu už se člověk pořádně zapotí, lavně nervově.U kruhu je už malinko líp ale dolez ještě daleko a sem tam to po nohama v rajbasu trošku zachřustí.Z téhle cesty mám radost ale jednou mi to stačilo.
30.5.2009 12:17:14 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
V tom rozporu mezi hranama jsem si říkal, ať moc nefouká, ať moc nefouká ... pěkný, celkem odvážný a nelehký, stará VII (tuším) od Špitálského, takže už jen z této informace lze tipovat, že s tím VIIa to bude trochu "naštíru".
30.5.2009 16:58:14 Hans Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Na VIIa hustý. Vykřičník je na místě.
25.6.2009 12:24:29 Staník Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Dvakrát jsem to zkoušel, dvakrát pytel. Nevím esli tam pudu ještě po třetí - navíc ten hlemzák dole... Vyměkl jsem vždy v tom rozporu nad poslední smycou. Vždycky jsem měl nutkání z rozporu "naskočit" do stěny. Naštěstí pravá hemisféra to té levé rozmluvila :-). Ten kruh jste cvakali z rozporu a nebo jste pod ním ještě nalezli do stěny/ na hranu?
19.8.2012 0:01:50 Alešák Pěkné.
Vykřičník je u té cesty zbytečně. Cesta je vzdušná, nikoli však nebezpečná a pod kruhem jdou tutové smyce. Rozpor k němu může někdo považovat za nepříjemný, jakmile se cvakne, následuje pěkné lezení po hraně a v dolezu jsou ještě hodiny. Na VIIa asi trochu těžší.
8.12.2012 9:08:44 Alešák
Kruh jsem cvakal z rozporu.
30.10.2017 15:40:00 Pavlík Echt gold.
dole teda docela hlemz, ale čím víš, tím lepší. než se přejde do rozporu, tak tutová smyčka, pak vymazlená dvoustěnovka a od kruhu vymazlená stěnka..řekl bych, že se to moc neleze. horezdar koncem srpna a ještě k tomu pětiletý

FOTKY

Vlnitá 9.12.2012 | 2133x
Alešák

Vlnitá 7.12.2012 | 2371x
Alešák

Vlnitá 29.5.2009 | 2169x
lezecc

Vlnitá 29.5.2009 | 2051x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Vlnitá VIIa  (22.7.1962) Šavle Jezerka (Adršpach) 7 komentářů (30.10.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 4x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Fundament — Ještěrka — Ještěrovo křídlo — Klepeto — Krunýř — Kvíčala — Kyklop — Opomenutá — Pavoučí — Skleněná koule — Šavlička — Titan — Turek

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.