CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Stará cesta VIIc  (Ryba — Panoptikum — Adršpach)

popis: Od JZ sokolíkem přes převis, spárou na balkon a stěnou doprava (dodaný kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 29.6.1961
autor: Herbert Richter a Fritz Fölgen, F. Küttner
charakter: rajbas | sokolík


věž: Ryba, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

17.7.2009 13:17:19 Alešák Echt gold.
VIIc pěkně jak má být - sokol, spára, stěnka, rajbas. Těžký je nástup do sokola (dobrý odskok) a pak pár metrů pod a nad kruhem. Výborné smyčky, krásná cesta. Jo a z vrcholu je vidět, jak choděj turistky na záchod za křoví:-)
20.7.2009 12:14:09 Hans Echt gold.
Spodek bývá vlhký. Nad kruhem super rajbasový letiště. Obtížnost sedí.
17.1.2017 9:55:38 Pavlína Echt gold.
Starou cestu na Rybu jsem měla nějakou dobu „na seznamu“, ale nevěděla jsem, kde přesně je, a tak ji stále odsouvala. Jaké bylo překvapení, když jsme po krkolomném obcházení věže (no jo, ostuda) zjistili, že jsme ji měli přímo před očima už z turistického chodníku. Odspodu se nezdá nijak výjimečná, lezení ale výjimečné je. Skvěle jsme se prostřídali, já dostala úvodní spáru a souhlasím, že nejtěžší je silovější nástup, případně ještě kousek v širočině. Odlez z plata rajbasem ke kruhu mi přišel docela odvážný, i když ne výrazně těžký; Asu ho zvládnul jako nic. Turisti nám to taky zpestřili, když Jirkovi po dolezu zatleskali. Při lezení je fajn si připomenout, že (jediný) kruh je dodaný. Byli to borci.
13.7.2017 12:24:11 Straces
Jak to sakra nastupuje, tema solivyma vecma pri hrane?
14.7.2017 21:53:43 Alešák
Cestu jsem lezl již dávno, ale pamatuju si, že to nastupovalo takovým převislým žebrem/sokolíkem, kde snad držely nějaké větší žáby.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Echt gold. Stará cesta VIIc  (29.6.1961) Ryba Panoptikum (Adršpach) 5 komentářů (14.7.2017)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Stará cesta - Vodní varianta VIIc  (20.6.1970) Ryba Panoptikum (Adršpach) 2 komentáře (16.9.2013)
Pěkné. Šupinky pro štěstí IXa  (16.7.1986) Ryba Panoptikum (Adršpach) 2 komentáře (5.12.2011)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Goro — Krtek — Pulec — Rak — Revírník — Rybář — Skříň — Sojčí kámen — Alkron — Čertův most — Faraon — Huňáč — Kazišuk — Koloťuk — Mléčný zoubek — Moby Dick — Trautenberk — Zrzek — Zub

FOTKY K VĚŽI

Šupinky pro štěstí 5.12.2011 | 2479x
lezecc

Šupinky pro štěstí 16.1.2013 | 2425x
Alešák


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.