CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Stará cesta IV  (Skopec — Rokle nad Spáleným mlýnem — Adršpach)

popis: Od JV komínem na velkou plošinu k borovicím a přechodem přes vnitřní komín doprava na balkon. Vlevo stěnou (umělé stupy) nebo vpravo úzkým komínem na vrchol.
datum prvovýstupu: 7.7.1946
autor: František Kutta, R. Hanči
charakter: stěna | komín


věž: Skopec, obvod: Rokle nad Spáleným mlýnem, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

9.8.2010 12:26:30 sejk Normál.
Nejjednoduší cesta na krásný vrchol. Komíny jsou užší, ale žádná velká dřina to není. Pokud zvolíte druhou možnost dolezu, ještě vás čekají 2 kroky z předvrcholu na vrchol, které jistí tutové hodiny.
31.8.2016 16:13:11 Kuzma Pěkné.
My volili 2. možnost. Z předvrcholu stěnou to jistě za IV není. Proto jsme prolezli komínem na druhou stranu věže, zatraverzovali do vedlejšího komínu a jím n.v. Mě i ostatním se cesta úzkými, čistými komíny líbila. Doporučil bych i pro začínající, bo není kde vypadnout.
1.9.2019 18:24:39 miloshell95@gmail.com Pěkné.
Lezli jsme to variantou vlevo, po stupních. Rozhodně to byly kroky těžší nez IV. Ale hvězdu dám, i když se to špatně zajišťuje. Kdo se citi dobre v rajbasech, jen do toho ;-)

FOTKY

Stará cesta 31.8.2016 | 2003x
Kuzma

CESTY NA VĚŽ

Echt gold. Andělská stěna VIIb (VIIc)  (29.8.1965) Skopec Rokle nad Spáleným mlýnem (Adršpach) 2 komentáře (3.7.2018)
Normál. Čertovina VIIIa  (21.5.1978) Skopec Rokle nad Spáleným mlýnem (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Jojoáda VIIc  (1.7.1968) Skopec Rokle nad Spáleným mlýnem (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Skopičina VIIa  (11.7.1973) Skopec Rokle nad Spáleným mlýnem (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Stará cesta IV  (7.7.1946) Skopec Rokle nad Spáleným mlýnem (Adršpach) 3 komentáře (1.9.2019)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Hrošík — Mravenečník — Ovce — Panic — Pivní skaut — Poustevník — Pralinka — Sírová věž — Večernice — Věž Otty Černého

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.