CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Polární - náhorní varianta VIIIa  (Lední medvěd — Kaňon — Teplice)

popis: Z nejvyššího místa terénu (od severu) úzkým komínem na plato k borovici. Vlevo komínem a vpravo na pilíř. Sestup komínem na jižní stranu věže, vpravo traverz k 1. kruhu cesty Polární.
datum prvovýstupu:
autor: Pavel Rosek a Jan Špaček
charakter: stěna | širočina | komín


věž: Lední medvěd, obvod: Kaňon, oblast: Teplice
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

21.8.2020 13:16:50 Špajda Echt gold.
Najít nástup může být trochu oříšek, ale s přihlédnutím k nestabilním lupenům v komíně originálního nástupu cesty se určitě vyplatí. Samotná varianta je obtížnostně do VIIa. Dvě hvězdy za celou cestu na věž.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Polární VIIIa  (0.0.1927) Lední medvěd Kaňon (Teplice) 7 komentářů (21.8.2020)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Echt gold. Polární - náhorní varianta VIIIa  () Lední medvěd Kaňon (Teplice) 1 komentář (21.8.2020)
Normál. Zaváté stopy IXa  (25.7.1982) Lední medvěd Kaňon (Teplice) 0 komentářů ()


piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.