CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Po kyzech VIIa  (Dafné — Panoptikum — Adršpach)

popis: JZ spárou ke kruhu. Traverz stěnou doleva a spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 31.8.1975
autor: Ladislav Šolc a Miroslav Šmíd
charakter: ruční spára


věž: Dafné, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

16.6.2009 7:06:28 Jony Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
VIIa? Budiž, ale pak by Josefína byla spíš asi za V a Severní za III. Vloni jsme konečně šli kolem v čas akceptujících podmínek to zkusit. Ke kruhu to není těžké, ale věřit některým kyzům, no radši ne, ale jde to řešit místy míň příjemnou žábou a něco založit jde. No a finální dlouhá spára není tak primitivní jak se možná může zdát, sic je jasný, že x-letý humus přidává na obtížích po celou dobu cesty. Se smyčkama žádná sláva, ale netvrdím, že tam nelze nic dát, jen jsem neměl asi dostatek trpělivosti se tam s něčím štourat, protože žádný tutový hnízdo na obzoru nebylo. Asi je jasný od pohledu, že to není zrovna vyhledávaná cesta a nedivím se, ale jména Šolc a Šmíd v jednom ...
16.6.2009 9:59:39 Vlado Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Lezl jsem naštěstí na lepším konci lana. Kyzy ke kruhu jsou poměrně pevné, dá se založit i žába, člověk se spiš musí vypořádat se "slizem", kterého tam je hojně. Traverz od kruhu do spáry docela jde, pak přišlo namáhavé soukaní zašpiněnou a zarostlou sparou. Kde se člověk necítil moc jistě. Jištění podle mne pomálu, ve spáře spíše nic tutového.
17.8.2015 18:12:08 komar Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
V pohodě jsem vylezl krásnou Severní cestu a Po kyzech chtěl jen rychle vyběhnout jako druhou cestu na věž. Rychle a natož vyběhnout se mi to rozhodně nepodařilo. Ke kruhu (s korozí notně ztenčeným dříkem) opravdu celkem OK. Pozor, kyzy jsou lámavé. Po traverzu rozšiřující se a těžko zajistitelná spára mi přišla rozhodně těžší než VIIa.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Cesta Josefíny VIIa  (25.6.1972) Dafné Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (16.6.2009)
Normál. Levá severní V  (7.5.1979) Dafné Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Po kyzech VIIa  (31.8.1975) Dafné Panoptikum (Adršpach) 3 komentáře (17.8.2015)
Echt gold. Severní VIIa  (3.8.1968) Dafné Panoptikum (Adršpach) 12 komentářů (25.10.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 4x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Polednice — Dábelský červ — Ratejna — Stodola — Tajtrdlík — Velebníček

FOTKY K VĚŽI

Severní 20.5.2009 | 3080x
Šáfa

Severní 24.8.2009 | 3884x
Čaj

Severní 13.9.2010 | 3349x
cervo

Severní 20.5.2009 | 3187x
Šáfa


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.