CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Parádní koutek VIIb  (Venuše — Město — Adršpach)

popis: Vlevo na SV straně věže pravou vlnitou spárou do rozšíření, průlez komínem a v koutě prstovou spárou na plató. Vlevo Začátečnickou cestou na vrchol.
datum prvovýstupu: 11.4.1981
autor: Stanislav Lukavský
charakter: ruční spára | širočina


věž: Venuše, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

9.9.2010 9:09:05 Jony Normál.
U cesty jsem měl 2 otazníky. 1) Parádní koutek, jako parádní koutek mi přijde ten co pokračuje dál nahoru aniž bych prolézal do komína, čili normálně venkem, jenže dle popisu si do toho člověk nešáhne, nicméně přelezené to je a vypadá to pěkně. 2) po průlezu komínem jsem nějaký echt prstový kout nezachytil, prostě komín na plató. Ať tak či tak, když se člověk vydrápe do rozšíření (lze volně štandovat), tak jen dál parádním koutem za Parádním koutkem.
23.8.2011 6:39:08 Hans Pěkné.
Podle mého názoru je průlez ještě pod balkónem (pod úrovní 2. kruhu Valčíku). Na balkóně jsou velké hodiny. Následuje super koutek, který teda opravdu je spíš hubená žába až žába, než že by to bylo nějak prstový. Lze to dobře odšlapat nohama. Lezl jsem to za Leninem, který pár smyček utrousil, každopádně tam, kde on pod balkónem prolezl vnitřkem, tak ja se nevlezl přes hrudník a musel venkem. Smyčky tam jdou. Koutek nahoře opravdu parádní!
29.5.2012 11:51:17 michal Pěkné.
Spodní část, kde jsou rozšíření jde pěkně zajistit bambulema. Průlez komínku opravdu není pro každého. Závěrečný "koutek" je pěkný lezení žabičkou a jde odjistit.
27.8.2012 0:40:19 Alešák Echt gold.
"Průlez komínem" je myšlený v místě, kde se vlnitá spára rozšiřuje a dolézt by se mělo na balkón, na kterém jsou zmíněné velké hodiny. Podle vrcholovky udělali Sasíci variantu bez průlezu, tedy spárou dále na balkón k těm hodinám. Tak jsem top lezl i já, protože jsem se do komína nemohl nacpat. A z balkónu se už nikam neprolézá, ale pokračuje se přímo tím parádním koutkem. Jestli tam jde žába, tak tedy hodně tenká, já tam měl místy jen prsty, asi mám velké ruce. Každopádně minimálně 1 smyce tam ještě jde, stejně jako větší kinderkopf do spodní zvlněné spáry v nepříjemném přechodu z jednoho rozměru do jiného. Kroky nahoře v koutku jsou nádherné.
27.8.2012 0:42:32 Alešák
Jo a tam Sasů varianta Bez průlezu je psaná taky za VIIb, takže to je prašť jako uhoď, či jak se to říká:-)
29.5.2016 21:52:58 Tatuš
Aha tak to tam budem muset vyrazit ještě jednou - cpát se dole do toho úzkého nám přišlo zbytečné, když to jde venkem, a pak až od hodin jsme teda prolezli na druhou stranu věže, "Parádní koutek" se slzou v oku vynechali, a soukali se vzhůru tou kónickou nádherou... Každopádně varianty typu "lezl jsem ty 2 metry víc venkem" mi klasických cestách přijde zbytečné řešit...

FOTKY

Parádní koutek 24.6.2013 | 3190x
lezecc

Parádní koutek 8.1.2013 | 2760x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Čas kvapí VIIc  (5.11.1989) Venuše Město (Adršpach) 2 komentáře (1.7.2013)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Pěkné. Kouzlo na vrchol VIIIb  () Venuše Město (Adršpach) 1 komentář (28.12.2015)
Echt gold. Maršovský valčík VIIIa  (2.5.1981) Venuše Město (Adršpach) 4 komentáře (23.1.2021)u cesty jsou vloženy fotky - 3x
Pěkné. Parádní koutek VIIb  (11.4.1981) Venuše Město (Adršpach) 6 komentářů (29.5.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
 Pěkná sedmička VIIb  () Venuše Město (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Začátečnická III  (4.7.1964) Venuše Město (Adršpach) 1 komentář (9.12.2015)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Gamin — Mars — Pluto — Rozcestník — Saturn — Skrytá — Uran

FOTKY K VĚŽI

Čas kvapí 25.1.2021 | 1413x
Iwoš

piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.