CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (Goliáš — Město — Adršpach)

popis: Od SV (vydatným stavěním) komínem přes převis do spáry (dodaný 1. kruh) nad převisem. Spárou (dodaný 2. kruh) až do jeskyňky. Traverz stěnou doleva na plošinu a cestou Přeskokem na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.7.1975
autor: Ladislav Šolc a Milan Rusý, F. Jenka
charakter:


věž: Goliáš, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

8.1.2019 17:48:36 Alešák Pěkné.
Oba dva kruhy byly údajně dodány Rudolfem Eisenreichem, který se domníval, že dělá prvovýstup. Obtíže cesty jsou koncentrovány do přelezu prvního kruhu (z úzkého komínku přes strop do širočiny), už na jeho cvaknutí se musí nepříjemně povylézt ven. Zbytek cesty je dlouhé VIIc-VIIIa širočinového charakteru s občasnou smyčkou. Celkový dojem: namáhavá, dlouhá, místy dost solivá, zřídka lezená širočinová linie, 2. kruh byla, tuším, nějaká stará rezatina, ale ten, kdo do cesty nastoupí, si tam tu svoji hvězdičku určitě někde najde.
14.11.2019 18:43:56 Příba
Širočinová perla od Ládi Šolce a zřejmě jeho poslední, velký spárový prvovýstup v Ádru. Kruhy byly dodány v roce 1977. Zajímavé, že kruhy zůstaly ponechány plus v šedivým průvodci je i trochu jiný popis cesty. Cvakání 1. kruhu je dost nepříjemný. Ještě že pozici spolulezce měla na starost Pavlína, která mi půjčila kindra, který mi dodal odhodlání si do spáry hezky lehnout :), bez něho nevím nevím. Po přelezu převisu následuje parádní, dlooouhá spára, která různě mění rozměry. Pro lepší dobírání jsme štandovali u kruhu novější cesty, který je nad jeskyňkou.
12.10.2020 22:30:25 ancasebe Pěkné.
Slova spolulezce: Nejenže se umíš o půl metru prodloužit, ale dokonce se i o deset cm zúžit... kvůli jištění člověk zvládne vše. Cvakání kruhu trocha nepříjemné, k nahlemznutí mi dost pomohl osolený chyt ve stropové části širočiny. Kdesi mezi kruhy bývala hluboko prašivá erárka i s karabinou. Už je venku, hnízdo tutové, ale ne každý k němu proleze. Zde už má člověk ale ty hlavní obtíže za sebou. Nahoře jsem ještě řešila, jak na vršek, vzhledem ke tření lana jsem radši nakonec prolezla jeskyňkou dovnitř ke slaňáku, abych se vyhla exponovanému traverzu. Cvaknutí (nejspíš zmíněného) kruhu nové cesty mi přišlo nereálné.

FOTKY

Modrá spára 14.9.2020 | 1705x
ancasebe

Modrá spára 8.1.2019 | 2375x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Cesta na rozloučenou (Na shledanou) VI  (8.7.1985) Goliáš Město (Adršpach) 3 komentáře (2.9.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (22.7.1975) Goliáš Město (Adršpach) 3 komentáře (12.10.2020)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Normál. Přeskokem IV přeskok: 2 (5.9.1968) Goliáš Město (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Ze soutěsky VIIa  (29.8.1979) Goliáš Město (Adršpach) 0 komentářů ()
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Ze soutěsky - přímá varianta VIIa  () Goliáš Město (Adršpach) 1 komentář (14.9.2020)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Arcteryx — Blíženci — Bludný balvan — Dalibor — David — Hladomorna — Kohout — Mata horn — Mojžíš — Napoleon — Okrajová — Opatovická — Péro — Poštolka — Slepice — Sokolí jehla — Svatý Václav

FOTKY K VĚŽI

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2525x
shama

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2686x
shama


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.