CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Gymnazistická VIIIb  (Andromeda — Zdoňovský oblouk — Křížový vrch)

popis: Od nástupu cesty Červená karta vlevo stěnou za jižní hranu a stěnou podél ní ke kruhu. Stěnou ke 2 kruhu Romantické cesty a tou na vrchol.
datum prvovýstupu: 13.10.1985
autor: Tomáš Myslivec a Leopold Páleníček
charakter: stěna | rajbas


věž: Andromeda, obvod: Zdoňovský oblouk, oblast: Křížový vrch
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

30.4.2010 18:25:42 lezecc Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Třetí z cest na Andromedu hvězdou zdobená.Už podle přelezu ve vrcholovce je vidět že nástupový boulder hoooodně protříbí kdo bude pokračovat.Vykulení za hranu přes bouli je ...zažitek.Menší podle mě mají smůlu.Další lámání chleba nastane pod prvním kruhem kde zdvyh do sokolíka ze kterého se cvaká, nebylo pro mých 175 cm vůbec nic příjemnýho.Oblez kruhu a následné krůčky parádní, jen když jsem se postavil do veliké díry uprostřed stěny, bylo mých 175cm zase málo.Pro člověka o něco málo vyššího určitě krásná cesta pro mě to bylo na spíše na ten vykřičník a nebál bych se obtížnostně přitlačit.Hold Čada a Páleníček....
2.5.2010 23:15:33 Staník Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Dvě chybičky v zápisu cesty - název ´Gymnazistická´, splouautor Tomáš nikoliv Čada ale ´Myslivec´. Lezl jsem na druhém konci a docela zajímavé. Sedí co říká kolega leezec úvodní boulder a zdvih k 1. Q jsou crux. Je potřeba dobré rozlezenosti a ´otrslosti´. Výška se dá nahradit skokem (1. crx) a ´vlněním´ :-) (pod 1Q.). Pišlo mi to o něco lehčí jak Červená karta ale mnohem morálovější. Druhý konec je druhý konec.
3.5.2010 9:35:04 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Údaje o cestě opraveny.
4.5.2010 8:15:20 lezecc
nějak jsem se s těma špatnýma údajema rozjel, ani nevím kde jsem to všechno sebral?děkuji za opravu...

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Echt gold. Červená karta VIIIa  (1.6.1985) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 2 komentáře (2.5.2010)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Gymnazistická VIIIb  (13.10.1985) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 4 komentáře (4.5.2010)
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Lexův hřích VIIIb  (24.5.1986) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 1 komentář (3.5.2010)
Normál. O sole mio VIIIb  (26.5.1995) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 1 komentář (3.5.2010)
Echt gold. Romantická VIIb  (23.8.1966) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 6 komentářů (13.7.2015)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Žlutá karta VIIIc  (24.8.1989) Andromeda Zdoňovský oblouk (Křížový vrch) 1 komentář (11.4.2011)


piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.