CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Fernet stock VIIc  (Fundament — Jezerka — Adršpach)

popis: Uprostřed SZ stěny spárou na její konec, traverz stěnou vpravo do spáry a tou na temeno.
datum prvovýstupu: 10.5.1986
autor: Stanislav Lukavský, J.Rymeš
charakter: ruční spára


věž: Fundament, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

30.5.2009 16:53:04 Hans Normál.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
9.12.2009 7:44:57 Iwoš Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Nevím jestli jsem nebyl zrovna v kondici, ale docela jsem tam bojoval. Smyčky nic moc a hodně práce. Dole excelentní žábovka, ale za ten vršek to asi nestojí.
22.9.2013 12:36:38 Alešák Echt gold.
Ivoši, asi jsi nebyl v kondici. Když se vychytají suché podmínky, tak je to paráda. Nejprve dlouhá perfektní žába a jakmile se začne rozšiřovat, jdou dobré smyčky. Zajistit to lze i výše, ale člověk se musí dobře dívat. Celá stěna Fundamentu mívá takový zelenavý nádech, budící pocit vlhkosti, i když ve skutečnosti může být spára suchá. I podle slov Cikána to je jedna z těch cest, která se povedla.
22.9.2013 14:36:40 lezecc Pěkné.
Je zvláštní jak rozdílné názory na cestu? Od průměru přes vykřičník až po dvě hvězdy jasné. Mě osobně cesta sedla a byl jsem z ní nadšený ale mý spolubojovníci z useku který přišel nad jeskyňkou v druhé polovině moc nadšení nebyli.
22.9.2013 15:48:06 Alešák
Občas se stane, že mají lidé poměrně odlišné názory na stejnou cestu, jsem si toho vědom. Ale z mého pohledu: průměrná ta cesta rozhodně není, je krásná. A zajistit lze dobře. Takže pokud se nepoleze zavlhka či nebudou přehlédnuta hnízda na smyčky, bez kterých by to bylo o zdraví, hodnotím tak, jak hodnotím.

FOTKY

Fernet stock 15.1.2014 | 3019x
lezecc

Fernet stock 21.9.2013 | 3140x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Normál. Fernet citrus VIIc  (17.9.2003) Fundament Jezerka (Adršpach) 1 komentář (15.7.2009)
Normál. Fernet stock VIIc  (10.5.1986) Fundament Jezerka (Adršpach) 5 komentářů (22.9.2013)u cesty jsou vloženy fotky - 2x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čučka — Drobeček — Hraboš — Kladrubská — Kyklop — Pavoučí — Pegas — Protopapatakis — Pyramida — Rak — Sedlová — Skleněná koule — Šavle — Šavlička — Škorpion — Titan — Turek

FOTKY K VĚŽI

piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.