CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Cesta pro RP VIIIc (IXa)  (Carevna — Bašta — Teplice)

popis: Z bloku pod JV stěnou přepadem (stavěním) a stěnou (3 kruhy) na vrchol.
datum prvovýstupu: 7.5.1984
autor: Karel Šimek a Lubomír Beneš, M. Matějka
charakter: stěna


věž: Carevna, obvod: Bašta, oblast: Teplice
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

12.9.2011 21:35:47 Staník Pěkné.
Pěkná linka v kolmé "teplické" stěně. "Bolavý" je nástup - ne že by stavění jako nešlo, ale po přepadu se octneš hned 3 m nad strží a navíc úvodní pasáž (jemný sokolíček) je trochu křehčí. Dle kuloárů skoro každý nesportovně cvaká 1Q. Ale dále je to supr lezení okořeněné hledáním správného směru mezi kruhy. Skoro bych podezíral autory, že umístění kruhů maskuje správnou stopu - lahůdka pro OS a "výsměch" řekližkářům. :-) Ale cvakají se dobře, žádný strach. Úctyhondá je také distanc mezi 1 a 2. kruhem ale dá se.
6.5.2014 11:11:53 Jony Pěkné.
Jak píše Staník, začátek (bez stavění) mi přišel nepříjemný a po uchopení sokolíku se to sice zlepšilo, ale ne tak jak jsem si představoval. Pak jsem nemohl nějak pobrat jak od druhého kruhu. Ten distanc se asi týká spíše 2. a 3. kruhu.
6.5.2014 15:33:38 jurakura
zdar, nemáte nekdo fotku tejto cesty? kdyztak ji sem hodte, rad bych se podival... a nevim kdy bych se tam az dostal.
13.6.2022 14:38:40 Hlaďas Pěkné.
Myslím že u této cesty není ostuda lézt s "nesportovně" cvaklým 1.Q. Na sokolík to chce opatrně a potom je již krásná stěna v lištách a oblinách. Opatrně při zápisu do knížky, protože vrcholová hlava, kde se knížka nachází je solidně zvětralá. Slaňák je mimo ní, takže bezpečné.
14.6.2022 9:48:44 Jony
Ošizená rovná se "ošizená", to je celý. Jestli to je i na kabát nebo dva, netuším.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Carská jízda VI  (20.8.1977) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentářů ()
Pěkné. Cesta pro RP VIIIc (IXa)  (7.5.1984) Carevna Bašta (Teplice) 5 komentářů (14.6.2022)
Normál. Kočárová VI  (20.8.1978) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentářů ()
Normál. Přechodem z Podzimní IV  (12.7.1961) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentářů ()
Normál. Široká spára V  (18.8.1973) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentářů ()
Normál. Ze soutěsky V  (19.8.1973) Carevna Bašta (Teplice) 0 komentářů ()


piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.