CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Boží vůle VIIIa (VIIIa)  (Řepa — Panoptikum — Adršpach)

popis: Vlevo od nástupu Staré cesty spárou a stěnou přes převis ke kruhu. (Stavěním ze sedačky), stěnou a spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 1.6.1969
autor: Leopold Páleníček a Tomáš Gross
charakter: stěna | ruční spára


věž: Řepa, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

17.6.2009 22:16:08 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Nad Křížákem se stahovala mračna. Když jsem nakročil, zahřmělo. Znamení, že se jen tak nedá? Možná. Nakonec nám dovolila se nahoru dostat, i když jsem u kruhu přečkal krátkou průtrž. Záda mokrý, ale nedlouhou kolmou stěnku to naštěstí ušetřilo a slunce opět hřálo. Bohové se slitovali, protože nechat tam pytel se mi fakt nechtělo, to bych tam spíš nechal lano :) a mazal tam druhý den ráno. Je to parádní cesta, když je člověk opatrnej a dokáže si pohrát se smyčkama, tak to celkem jde, ALE ... tipuju že kruh dával Tomas Gross, převis je to jako kráva a umím si představit, že člověk s jeho délkou tam musel být v pohodě, jenže takovejch moc není :) V tom převise je celkem crux a matroš není zrovna komfortní. Boží vůle se mi celkem vryla do paměti.
23.6.2009 18:45:47 Hans Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Až ke kruhu solivý a lámavý matroš. Přes převis šah jako kráva. Stavění celkem i šlo přebouldrovat. Počet přelezů hodně nízký.
8.7.2010 10:22:03 lezecc Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
I mě z dálky doprovázely mraky a blížící se bouřka která si to naštěstí rozmyslela,protože nevím jak dlouho bych se přemlouval abych do toho znova nalezl.Co se týče hvězdiček a vykřičníků,pokud jde o jištění. tak když si člověk pohraje se smycemy tak myslím že pěkně odjištěno, alespon pod velký hodiny v převise.Pod nimi pro mě crux jak bejk.Po dobití hodin už mi zbytek cesty přišel "lepší".Jen se opatrně překulit přes hranu a důvěřovat kyzům.Stavění netřeba.... Další kapitolou této cesty je material, který je oproti jištění na !!!! Chce to hodně opatrně...a po slanění jsem vysypal celkem slušnou hromadu písku i z trenek.Takže celkový dojem z cesty...už nikdy víc, zase na druhou stranu zážitek na dlouhou dobu.podle zápisů 10 přelez.
13.4.2014 20:50:04 Alešák Pěkné.
Až do police pod kruh je opravdu velmi špatný matroš, ale krokově je to zajímavé a smyčky mi připadly velmi dobré, když si s nimá dá člověk trochu práci. Dvě místa mi připadla těžší, než zbytek cesty. První je strop pod kruhem, kde je hóódně dlouhá nátah z dost špatné nohy, druhé místo pak kousek nad kruhem, kde byly nějaké delší tahy za jemné chyty. S tím vykřičníkem je to asi jak u Arnoldovy na Supa, můžete si ho tam udělat ale nemusíte ho tam mít. Já ho tam neměl.

FOTKY

Boží vůle 13.4.2014 | 2822x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Echt gold. Miss 89 – Miss bez IXb  (5.7.1993) Řepa Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (4.7.2013)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Boží vůle VIIIa (VIIIa)  (1.6.1969) Řepa Panoptikum (Adršpach) 4 komentáře (13.4.2014)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Pěkné. Miss 89 IXb RP: Xa  (10.9.1989) Řepa Panoptikum (Adršpach) 3 komentáře (4.7.2013)
Normál. Stará cesta VIIc  (15.9.1961) Řepa Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Echt gold. Východní spára VIIb  (25.5.1999) Řepa Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (13.9.2010)
Pěkné. Západní hrana VIIb  (15.7.1963) Řepa Panoptikum (Adršpach) 2 komentáře (15.6.2010)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Pěkné. Západní hrana - Varianta VI  (6.10.1963) Řepa Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (9.7.2009)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Brouk — Eliška — Koberce — Lavice — Pampeliška — Pohrobek — Průchodová — Rybář — Skříň — Alkron — Čertův most — Eňu — Faraon — Tajuplná

FOTKY K VĚŽI

Západní hrana 18.7.2009 | 1593x
Alešák


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.