CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Žlábková VIIIa  (Hladká — Panoptikum — Adršpach)

opis: Z náhorní strany komínem na plató. Vpravo spárou (stavěním) na pilíř a sestup spárou tři metry na údolní stranu věže. Traverz stěnou doprava k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a vpravo žlábkem ke 2 kruhu. Žlábkem a stěnou (3. kruh) na vrchol.
data pierwszego wejścia: 5.9.1962
autor: Manfred Meissner, D. Schöne
charakter: rajbas


wieża: Hladká, obwód: Panoptikum, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

20.5.2009 17:38:05 lezecc Normalka.
Žlábková je jedna z cest která dokazuje um a vůli starých německých lezců.A pokud nebyl dodělán nový projekt který se tam před nějakým časem rýsoval, půjde i o jedinou cestu na jednu z velkých Panoptických věží.V rajbasovích žlábcích které nemají daleko k názvu věže, se člověk pěkně zapotí, obvzlášt při odlezu od prvního kruhu.V tu chvíli zbývá jen závidět turistům kteří při pohledu vzhůru zažijí krásnou podívanou.
21.5.2009 6:15:54 Jony Normalka.
Když jsme to lezli, tak jsem to neměl moc z dálky tenkrát okouknutý a tak jsem mylně usoudil, že 3 kruhy ve stěně, to asi bude dost dlouhá stěna, tak jsem kotníkový lezečky nechal v báglu ... tak dlouhou spáru jsem věru nečekal :) Cvaknutí druhého kruhu považuju za trochu psychicky obtížné. Člověk se nepřestává divit, čeho již tenkrát byli schopni.
3.8.2014 22:06:15 Straces Fajne.
Ke kruhu to je celkem zajímavá expedice a od prvního kruhu to stojí za to.
18.8.2016 10:52:54 Pavlína Fajne.
Pro mě velký týmový výstup, proto delší komentář. Expedici jsme pojali horsky, měli jsme rekordní čtyři štandy. Naivně jsme se domnívali, že širočinové obtíže budou koncentrované v místě stavění na začátku širočiny a překvapila nás sekvence tři převislých bříšek výš ve spáře. Nástup šel zajistit, ale dolézáte nejištěně a pořád se zajímavými pohyby. Na pilíři je dodaný kruh, ze kterého lze dobrat (nečekala jsem ho, takže jsem se nejdřív na jištění zaklínila do spáry). Obtížnost cesty je samozřejmě až za stěnové lezení ve žlábku, proto je dobré k němu nedolézt zcela vyčerpaní. Zde je krux odlepit se od kruhu – morálové, padá se na polici. Žlábek nabízí z pohledu druholezkyně krásné rajbasové lezení, ale na prvním vyžaduje schopnost dobře se zorientovat v moři vlnek. Čest autorům. Na vršku jsme málem zamáčkli slzu a skvěle si početli ve vrcholovce.
3.10.2016 15:34:06 Špicál Bardzo fajne.
Tahle cesta je reklama na Ádr! Kdo neumí šmrdlat se nedostane ani na pilíř, přitom zkušený borci tam dolezou sólo. Jedinný lehký místo spárou je následnej sešup dolu. Žlábek a rajbák bomba klepačka. Magnusek to přelezl bez stavění, nevíme jestli se to už lezlo dřív - řikal tak VIIIb. Mě to přišlo těžký i se stánim na kruhu a s lanem zhora ;-)

ZDJĘCIA

Žlábková 20.5.2009 | 2756x
lezecc

DROGI

Fajne. Žlábková VIIIa  (5.9.1962) Hladká Panoptikum (Adršpach) 5 komentarze (3.10.2016)zdjęcia - 1x

MAPA

OKOLICA

Falus — Medusy — Midži — Nedělní — Saská věž — Skřítek — Tajtrdlík — Věž Jardy Krecbacha — Volavka — Vzkříšení — Žralok — Albatros — Kormorán

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.