CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Normalka. Údolní spára VIIa (VIIa)  (Lupič — Ostrov — Adršpach)

opis: Od SZ komínem ke kruhu (stavěním ze sedačky) a spárou nejprve přes převis, výše komínem na předvrchol. Vpravo sestup spárou a jako "Uloupená spára" na vrchol.
data pierwszego wejścia: 20.6.1970
autor: Jan Farkaš a Jaroslav Přibyl
charakter: ręczna rysa


wieża: Lupič, obwód: Ostrov, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

28.10.2009 18:48:32 Iwoš Normalka.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
25.12.2009 17:15:25 Tatuš Normalka.
Měl jsem tu čest to lézt právě za Iwošem a byl jsem vděčný za svůj konec lana :-). Celkově mi to přišlo namáhavé a nepříjemné - spodek docela solí a výlezová širočina je plná zeleniny. Myslím, že osmý přelez stále čeká na někoho z vás :)
14.6.2010 20:37:31 Alešák Normalka.
Mylně jsem se domníval, že se jedná o celkem pěknou cestu a že po přelezení stavění vyběhnu hbitě n.v. Možná to taky nemusela být první letošní cesta v Ádru. Ke kruhu pohoda, přelez stavění také šel. V jeskyňce kousek nad kruhem jde "možná-se-ti-vytrhnu-smyčka" a pak nepříjemný krok ze žáby do širočiny. Pokud by smyce vyjela, tak by to bylo na hranici podlahy. V rozšíření ještě jakž takž dobrý kindráč. Následuje dřina v asi 15-20m dlouhé, smyček prosté, mírně položené širočině s odšlapy, kde se nesmí udělat chyba. Ta se rozšiřuje v komínek, člověk myslí, že už je skoro vevnitř a pořád tam ne a ne vlézt (to se netýká Lenina, který zaleze dovnitř ve chvíli, kdy začne vaklat pěst). 9. přelez čeká va vás.
3.7.2011 20:17:08 lezecc Normalka.
Tak cesta se dočkala 9 přelezu. Údolní spáru na lupiče budu doporučovat VIIa lezcům kteří mě polezou na nervy a budu se jich chtít zbavit, tak těm to vychválím a za půl hodky je půjdu dolů obrat o karabiny:))Cesta na hranici vykřičníku místy s nepříjemně solivým materialem a krutem celkem dost vysoko nad kruhem. Na závěr dlouhá širočina a koutek který by ocenil kde jaký zahradník.

ZDJĘCIA

Údolní spára 29.10.2009 | 2341x
Iwoš

Údolní spára 28.10.2009 | 2257x
Iwoš

DROGI

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Hlava XXII VIIIb (VIIIb)  (13.9.1975) Lupič Ostrov (Adršpach) 3 komentarze (12.2.2010)
Normalka. Lupičská III  (9.5.1962) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (20.6.2017)
Normalka. Šibenice VIIb  (15.6.1996) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (23.9.2019)
Normalka. Údolní spára VIIa (VIIa)  (20.6.1970) Lupič Ostrov (Adršpach) 4 komentarze (3.7.2011)zdjęcia - 2x
Fajne. Uloupená spára VIIa  (2.6.1973) Lupič Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (3.6.2012)

MAPA

OKOLICA

Angrešt — Bazilišek — Čertík — Démon — Dingo — Džunka — Fregata — Hříbek — Ještěrka — Julián — Nebesa — Pálavská — Pašerák — Pekelník — Peklo — Poloostrov — Poskok — Pusina — Rohatá — Silwer — Skočná — Skunk — Trutnovská — Tulák — Vrak

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.