CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Stará cesta V  (Rekrut — Město — Adršpach)

opis: Náhorní spárkou na balkon. Vpravo spárou a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 0.0.0000
autor: Miloš Maisner, M. Doubek
charakter:


wieża: Rekrut, obwód: Město, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

6.10.2014 9:26:15 Šáfa Fajne.
Celkem dobře jištěná (do krátké nástupové spáry sice nic nejde, ale výlez je žába) a nezáludná pětka. Podle původní knížky z 60.let se věž jmenuje Sťatá hlava.
7.10.2014 9:46:10 Šáfa
originál zápis (viz foto): Motýlí cesta IV-V J.Krecbach, J.Poul, Donát, Halamka 1962
11.5.2016 16:18:47 nosicek Normalka.
Já bych hvězdičku klidně pošetřil. Hezký tři kroky na začátku a pak vršek na V dost svižný. Ten uzel nebyl šptaný, ale nevim, jestli tuty..
11.5.2016 16:43:53 Šáfa
Jak je to tedy s to Starou cestou a věží: prvovýstupcem byl opravdu Miloš Maisner a to 17.6.1961, věž pojmenoval Rekrut. A tohle k tomu napsal: "V r. 1961 jsem byl vojenskou správou odveden a tedy jsem se stal odvedencem - rekrutem. Tehdy se dělaly prvovýstupy jak na běžícím pásu, tedy dělali je ti "pálkaři" Kokša, Krecbachové, Mayeři a další, hnáni každoročními nájezdy německých lezců, které trvaly již třetí rok, aby na nás také ještě něco zbylo. I my, ne tak výkonní, ale duší a srdcem také horolezci, jsme se také snažili zanechat po sobě nějakou stopu v tomto skalním světě. Měl jsem pár věží vyhlédnutých, ale postupně jich ubývalo, tak jsem se zmínil Milanu Doubkovi, se kterým jsem pracoval v Kovopolu a na tu jednu jsme vyrazili. Milan mě jistil a já po dolezení na vrchol, ( Milan zůstal na zemi-naštěstí) začal vrtat díru pro slaňák a když jsem byl s dírou skoro hotov tak jsem se docela blbě zranil kladivem do ruky a museli jsme navázat dvě lana, přehodit přes skálu a na jedné straně Milan držel a já na druhou stranu slaňoval. Tak se zrodil krví zborcený a nijak neoznačený Rekrut. To bylo 17.6.1961." Takže prvovýstup nebyl zakončen osazením knížky a Jarda Krecbach vystoupil na vrchol a pojmenoval věž sice jinak, ale v dobré víře. Chlapi jsou pořád kamarádi, přesto je Miloš rád, že na základě tehdy odevzdaného protokolu o výstupu je v průvodci věž pod jeho názvem Rekrut.

ZDJĘCIA

Stará cesta 2.1.2015 | 2533x
Šáfa

Stará cesta 2.1.2015 | 2350x
Šáfa

Stará cesta 7.10.2014 | 2305x
Šáfa

DROGI

Fajne. Poslušně hlásím VIIc  (14.8.2008) Rekrut Město (Adršpach) 3 komentarze (14.8.2015)
Normalka. Procházka VI  (16.6.1984) Rekrut Město (Adršpach) 0 komentarze ()
Fajne. Stará cesta V  (0.0.0000) Rekrut Město (Adršpach) 4 komentarze (11.5.2016)zdjęcia - 3x

MAPA

OKOLICA

Pilíř — Uhlířská — Blátoš — Blíženci — Bukanýr — Cimbuří — Kuba — Robinson — Rohatá — Sen (Kokšův sen) — Útes — Věž Waltera Bonattiho — Adršpašská brána — Delikvent — Gilotina - Malá věž — Gilotina - Velká věž — Revizor

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.