CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Sokolí hrana VIIa  (Rusalka — Město — Adršpach)

opis: Od SV spárou a komínem na pilíř. Stavěním k 1. kruhu, stavěním ze sedačky a vlevo sokolíkem podél hrany ke 2. kruhu. Stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 30.6.1963
autor: Karel Hauschke, J. Záleský
charakter: ściana | topór | dülfer


wieża: Rusalka, obwód: Město, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

1.4.2010 15:52:52 Hans Normalka.
Je to uz davno, co jsem to lezl, ale vzpominky mam asi takovy, ze teda na VIIa dost hardcore a slo hlavne o vrchol. Nejvic asi proveri nastupova sirocina, ale zbytek taky neni vubec zadarmo.
1.4.2010 18:03:54 Tatuš Fajne.
Poctivá cesta. Ve třech jsme to lezli půl dne, a bylo to doslova dobývání :). Úvodní širočina padla na mě, a po zajištění celou panenkou lana mi to nepřišlo až tak hrozné. Z pilířku jsme stavěli volně, ačkoli tam byl klacek na cvaknutí kruhu. Zastávám totiž názor, že cesta se má lézt v podobném duchu, jako při prvovýstupu - tedy jakoby tam ten kruh ještě nebyl... U druhého kruhu jsme to málem zapytlili - o stavění u druhého není v průvodci ani zmínka, chtěli jsme to vzdát, ale nakonec nás něco osvítilo, postavili jsme a nějak se to už dolezlo, i když byl jsem rád za druhý konec lana. Kousek pod vrchem je taková divná díra, snad po bórku či rouráku a kolem toho je takový nepříjemný zved - možná tam měl být ještě jeden kruh, ale to je jen naše spekulace. Měli jsme myslím něco kolem 50. přelezu a dle knížky tam jednu dobu 9 let nikdo nebyl, takže každopádně výstup se vyplatí :)
13.7.2010 22:53:53 Alešák Fajne.
V širočině dobře drží koleno, ale za VIIa je. Saské stavění ke kruhu je pěkné a pak hezké stěno-rajbasové lezení až n.v. Čistý přelez 2.Q je tak za VIIb, che to jen odvážit se k beznávratovému kroku nohama metr nad kruhem.
9.5.2011 20:10:45 lezecc Fajne.
Je pravda že VIIa lezcům bych to asi nedoporučoval, uvodní širočina se prostě musí překousnout a nelitovat koleno. I když jsme kruh místo stavění nahodili, stavění by neměl být velký problém. Sokolo hrana mezi kruhama je za odměnu. Oblez druhýho kruhu, je asi o tom odhodlání, svádí to k tomu ale nechce se, tak došlo na stavění který je ve vrcholovce popsaný. Rajbasový dolez je už v pohodě jen to chce opatrně našlapovat.A zajímalo by mě co ta díra po navrtáváku? rouráku? kdo ví po čem nad kruhem, bez který by se k vršku stoupalo trošku hůř:)
9.5.2018 20:25:46 cervo Fajne.
Širočina mi prišla OK. Naopak "akrobatická" časť z pilieru až tak veľmi nie. Kúsok nad 1.kruhom opäť začína lezenie, príjemný sokolík, 2.kruh a jemne osolené rajbásky na vršok, ktoré mi s čistým oblezom 2.kruhy prišli tak za VIIc. Dieru od kruhu/rouráku som samozrejme s radosťou podrtil a celkom potešila. Tesne pod vrškom sú myslím ešte hodinky. Ak ma pamäť neklame 60.prelez

ZDJĘCIA

Sokolí hrana 27.4.2010 | 1908x
Aleš

Sokolí hrana 27.4.2010 | 1823x
Aleš

Sokolí hrana 27.4.2010 | 1759x
Aleš

DROGI

Fajne. Sokolí hrana VIIa  (30.6.1963) Rusalka Město (Adršpach) 5 komentarze (9.5.2018)zdjęcia - 3x

MAPA

OKOLICA

Divá Bára — Lalubi — Lidový vypravěč — Rodinná hrobka — Řeřicha — Serafíno — Tři bratři — Basa — Bouzek — Kobylka — Kolíček — Motýl — Nuget — Popraviště — Tomahavk — Věž dvou kamarádů

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.