CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Normalka. Otrava alkoholem VIIIa  (Hříbek — Ostrov — Adršpach)

opis: Vlevo od cesty Kurský oblouk spárou (kruh), komínem a traverz v komíně na JZ stranu věže na balkon. Cestou Kurský oblouk na plošinku a cestou Žlábek na vrchol.
data pierwszego wejścia: 31.8.1996
autor: Jörg Brutscher, A.Hoose, E.Ludwig
charakter:


wieża: Hříbek, obwód: Ostrov, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

8.3.2012 11:41:39 Iwoš Normalka.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
19.1.2014 10:35:09 Alešák Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Tahle cesta je zajímavá hříčka přírody - hladká vyfrézovaná spára bez jediného chytu. Kruh je ve vhloubení, jehož horní část se kónicky zužuje, v jednu chvíli tam nedrží ani koleno, ani pata špica a ani pěst. A zrovna na potvoru je to lehce převislé. Odlézt 2m od kruhu mi připadlo fakt nepříjemné, výše už to trochu zlehkne, řekněme na VIIc, ale zase je to na zem. A jak se zaleze do komína, je vyhráno. K názvu cesty se váže i poměrně zajímavá historka. Jorg Brutscher to měl buď rozdělané, nebo jen vykoukané, nevím přesně, ale dohodlo se, že druhý den se to půjde dolézt. Prosby manželek, ať to chlapi večer před výstupem v hospodě moc nerozjíždí, se nepodařilo zcela naplnit, no prostě ráno byli všichni úplně na plech. Brutscher přelezl kruh a chtěl dát druhý, ale strasně ho ve spáře bolelo koleno a asi mu bylo i na zvracení, tak se kousnul a dal to bez něj (2.kruhu). Jeden ze spolulezců se cestou poblil úplně a celou dobu křičel, že chce zemřit. A třetí měl nahoře takovou opici, že omdlel a museli ho dát do stabilizované polohy. Proto cestu nedolezli až na vršek, ale pouze na předvrchol (z něhož se pokračuje přepadem cesty Kurský oblouk). Je tam i vrcholová knížka a slaňák. V 2013 jsem měl myslím 4. přelez, ale cesta je čistá, žádný bordel a pěkná. K tomu ovšem vypečená a lehce vykřičníková. Pro milovníky širočin povinnost. A výzva.

ZDJĘCIA

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 3401x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2971x
Alešák

Otrava alkoholem 19.1.2014 | 2980x
Alešák

DROGI

Bardzo fajne. Koks a kurvy Xa RP: Xb  () Hříbek Ostrov (Adršpach) 1 komentarz (10.10.2018)zdjęcia - 1x
Fajne. Kurský oblouk VIIIc  (4.8.1982) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (20.2.2016)zdjęcia - 1x
Normalka. Otrava alkoholem VIIIa  (31.8.1996) Hříbek Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (19.1.2014)zdjęcia - 3x
Fajne. Žlábek VI  (9.5.1960) Hříbek Ostrov (Adršpach) 4 komentarze (9.5.2018)

MAPA

OKOLICA

Baseballová hůl — Lupič — Mysliveček — Pablízek — Pirát — Podhříbek — Poloostrov — Racek — Silwer — Skunk — Společná — Trosečník — Vrak — Popocatépetl — Srpnová

ZDJĘCIA

Kurský oblouk 20.2.2016 | 3123x
Alešák

Koks a kurvy 25.5.2020 | 1660x
Jony


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.