CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze. Cesta československých druholezců VIIc  (Šlechtic — Panoptikum — Adršpach)

opis: U levé údolní (severní) hrany vydatným stavěním a stěnou k 1. kruhu. Stěnou podél hrany - třikrát stavěním v římsách - ke 2. kruhu. Po hraně na polici a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 8.5.1977
autor: Andrej Belica a Miroslav Bena a Petr Mocek, I. Koller
charakter: ściana


wieża: Šlechtic, obwód: Panoptikum, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

26.7.2010 10:07:40 Jony Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.
V roce 2008 jsme měli 2. přelez, tuším, že nepříliš dlouho před námi (roky) zaznamenali 1. opakování sasští lezci. Dlouho mi tahle cesta vrtala v hlavě. Vydali jsme se tam ve čtyřech, doprovázeni sličnou podporou. Odstavět "čistě" k 1. kruhu vzhledem k počtu účastníků a terénu mizícího pod nohama se nepodařilo, takže pomohlo bidlo či nahození, už nevím. S Kájou jsme každej vyfasovali jedno lano a jednu karabinu do 1. kruhu. Oba dva jsme měli v sedáku uvázané smyčky s uzly pro šplhání, plus stupačku na zadku a pro sichr přes rameno. Nejhorší úsek, který lze tušit už zezdola, je poslední stavění, z 3. římsy, kousek pod 2. kruhem. Nejdřív zkusil Kája, pak střídání, další pokus, návrat, nakonec se klíč našel. Víra ve skálu s lišejem byla velká. Kája se jednou rukou držel v římse, druhou mi držel nohu bokem nad hlavou. Nevím, jestli Kájovi, ale mně asi trochu šedin přibylo :)

ZDJĘCIA

Cesta československých druholezců 28.7.2017 | 2298x
Jony

DROGI

Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze. Cesta československých druholezců VIIc  (8.5.1977) Šlechtic Panoptikum (Adršpach) 1 komentarz (26.7.2010)zdjęcia - 1x
Normalka. Kartuziánský řád VIIc  (13.8.1991) Šlechtic Panoptikum (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Předpálavská V  (25.9.1969) Šlechtic Panoptikum (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Schodiště pro sluhy VIIb  (24.7.1971) Šlechtic Panoptikum (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Cirkus — Cirkusácká stěna — Hladová zeď — Hurdiska — Kostel — Manéž — Mik — Oltář — Papouščí brána — Podvodník — Rudá kápě — Schovanka — Šapitó — Trosky — Uprchlík

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.