CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Aby řeč nestála VIIIa  (Zefír — Ostrov — Adršpach)

opis: Cestou Severozápadní spára asi čtyři metry a traverz stěnou vpravo k 1. kruhu. Stěnou ke 2. a 3. kruhu. Vlevo stěnou a sokolíkem na vrchol.
data pierwszego wejścia: 25.8.1990
autor: Ivo Rousek, M. Rousek, J. Rousek
charakter: rajbas


wieża: Zefír, obwód: Ostrov, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

4.8.2009 8:31:17 Jony Fajne.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
14.6.2010 22:03:29 birkof Normalka.
Ale kdeže 4 metry spárou, je to tak 10m parádní - dámy prominou - jebačkou. Oblez prvního kruhu je opravdu něco. Pak už je to nahoru víceméně za těch VIIIa. Ale okolo prvního kruhu, no nevím, přišlo mi to těžší. Nahoře v knížce někteří naštvaní lezci píší dokonce VIIIc. Každopádně je cesta hodně špinavá, takže se někde postavit na jistotu je fakt problém. Kartáč s sebou!
14.6.2010 22:20:31 lezecc Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Aby řeč nestála...aneb balada o zatraceně dlouhých 4 metrech, o skále tak špinavé že by se za nehty všech horolezců nevešla a o podivném VIIIa, které by mohlo trošku povyrůst:)....Každopádně velká cesta, která utkvý v paměti na docela dlouho, při lezení adrenalin stříkal z uší, morál kapal z nosu,a z hvězdičky bych udělal vykřičník.Po dolezení a uležení zvítězila spíš hvězdička.Obtíže od prvního ke druhému pak čím víš tím líp...a po dolezení uplně nejlíp.
29.3.2011 21:01:29 Staník Fajne.
Orientace cesty klasický "skoro-sever" + zastínění je příčina jisté špinavosti, (i mírné vlhkosti). Oblez 1. Q je fakt těžkej - záleží také kde odbočím ze spáry do stěny (je rozdíl jestli začnu mírně pod kruhem nebo nohama nad ním). Pak už to celkem jde. Morál v normě - nebezpečné ne. Jako všichni jsem nástup. spáru šel levou polovinou dovnitř, u kruhu mě napadlo - co to zkusit opačně(?). Na horké suché dny asi dobrý tip. Dávám ušmudlanou hvězdičku.

ZDJĘCIA

Aby řeč nestála 10.1.2017 | 2360x
michal

Aby řeč nestála 14.6.2010 | 2542x
lezecc

Aby řeč nestála 14.6.2010 | 2354x
lezecc

DROGI

Fajne. Aby řeč nestála VIIIa  (25.8.1990) Zefír Ostrov (Adršpach) 4 komentarze (29.3.2011)zdjęcia - 3x
Fajne. Jižní komín III  (1.5.1964) Zefír Ostrov (Adršpach) 2 komentarze (25.6.2016)
Normalka. Psyche VIIIc  (11.8.1995) Zefír Ostrov (Adršpach) 3 komentarze (12.9.2013)
Normalka. Severozápadní spára V  (14.8.1966) Zefír Ostrov (Adršpach) 1 komentarz (22.3.2012)

MAPA

OKOLICA

Amok — Amorův šíp — Gondola — Hrad — Křen — Miláček — Uhlířská — Zamazaná — Blíženci — Boxer — Bukanýr — Cimbuří — Domovník — Hrouda — Chobot — Klusáček — Korál — Kuba — Lucius — Morgan — Ostrovní — Pusinka — Robinson — Rohatá — Saská placka — Útes — Věž u Lucia — Věž Waltera Bonattiho — Všední — Revizor

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.