CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Východní spára VIIc (VIIc)  (Harfeník — Panoptikum — Adršpach)

opis: V levé části náhorní stěny (stavěním) spárou do vhloubení, traverz v římse doprava a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 23.9.1960
autor: Werner Rump, M. Meissner, A. Reimer
charakter: ręczna rysa


wieża: Harfeník, obwód: Panoptikum, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

21.5.2009 7:01:27 Jony Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Měl jsem ji nějakou dobu v merku. Jednoho dne jsme ji vylezli, paráda, nutno říct, že případný pád z inkriminovaného místa (kvůli kterýmu si myslím, že to má čárku navíc) by už byl z vyššího místa terénu. Až na vyjímky se cesty snažím neopakovat a už tuplem ne ty, kde se hraje trochu vážnějc. Jaké bylo překvapení, když jsem po nějaké době dostal úkol v rámci CS přetlouct Harfeníka ...
21.5.2009 21:59:12 lezecc Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Jak už bylo napsáno, cesta která láká, a když si ji člověk přeleze je rád že už to má za sebou a víckrát už radši ne.Každopádně spárařská lahůdka.
26.9.2010 14:25:06 Alešák Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).
Správný název věže je Notenpult neboli Stojánek na noty. Podle vrcholovky i prvního pohledu na cestu prvovýstupci stavěli vydatně, takže asi až tam, kde začíná žába. Nejtěžší mi připadlo právě přelézt to nástupové (vydatné) stavění. Kámoš na druhým pak ještě bekal v převísku o kousek výše.. Naštěstí člověk ze země vidí, co ho čeká i zda to zajistí/nezajistí. Vrcholovka je původní, přelezů kolem 25.

ZDJĘCIA

Východní spára 6.10.2010 | 2261x
Alešák

Východní spára 21.5.2009 | 1545x
lezecc

DROGI

Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Východní spára VIIc (VIIc)  (23.9.1960) Harfeník Panoptikum (Adršpach) 3 komentarze (26.9.2010)zdjęcia - 2x
Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana). Východní spára - přímá varianta  RP: VIIIa  () Harfeník Panoptikum (Adršpach) 1 komentarz (26.8.2018)

MAPA

OKOLICA

Balalajka — Harfa — Křiváček — Mandolína — Ohyzda — Pěvci — Střídavě oblačno — Šašek — Ukulele

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.