CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Stará cesta V  (Čhogori — Himálaj — Adršpach)

opis: Od SV kónickým komínem na předvrchol, přepadem a stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 26.3.1961
autor: Václav Bruckner, K. Hauschke
charakter:


wieża: Čhogori, obwód: Himálaj, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

2.11.2016 12:42:16 Staník Fajne.
Komín tak akorát, jedno nebo dvě jištění v horní části. Za zmínku stojí přepadem a stěnou n.v.. Citát z ještě původní vrcholovky "...a poměrně (těžkou) stěnkou na vrchol". Těžko říct jak je objektivně těžká, jediné jištění byl druhým lanem omotaný předvrchol... 100% jistota je nutná, takže mi to dost drhlo. Ale mohlo to být jen v hlavě, nikdo si v zápisech nestěžoval :-) Zajímavý je dotek historie přítomný v nenápadné značce na nástupu a ve vrcholovce - trojzubá korunka s dvěma "K". Myslím že není těžké rozklíčovat význam, když znáte přezdívku jednoho z prvovýstupců. Na druhém pěkné a fajn vrchol :-).
22.10.2017 15:43:05 cervo Fajne.
Trojzubá korunka s dvoma K sa v Himaláji objavuje celkom často :) Spodok klasický komín, ktorý pre veľa ľudí na hviezdičku nebude, ale odmenou sú pekné stenové kroky na vršku. Jediné istenie už spomenutý obhodený predvrchol.

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Severozápadní spára V  (26.4.1975) Čhogori Himálaj (Adršpach) 0 komentarze ()
Fajne. Spárou VI  (18.4.1961) Čhogori Himálaj (Adršpach) 4 komentarze (1.9.2018)
Fajne. Stará cesta V  (26.3.1961) Čhogori Himálaj (Adršpach) 2 komentarze (22.10.2017)
Normalka. Váhavá spára VI  (22.10.1977) Čhogori Himálaj (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Annapúrna — Gangapurna — Kangčhendžanga — Makalu — Nangá Parbat

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.