CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Nádvorní IV  (Pivovarská — Vstupní obvod — Adršpach)

opis: Z předskalí ve vnitřním prostoru spárou na pilíř, rozporem a stěnou (kruh) na vrchol.
data pierwszego wejścia: 13.6.1964
autor: Karel Hauschke
charakter: ręczna rysa | komin


wieża: Pivovarská, obwód: Vstupní obvod, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

5.8.2010 19:03:08 Jony Fajne.
Spára na pilíř mi nepřišla úplně čtyřková (ale je to jen kousek), hlubší širší žába, z pilíře krátce zleva stěnou (hodiny) do rozporu, kruh a krátce k vrcholu. Asi by stálo za popátraní v minulosti, co to tam v tom vnitřním prostoru Pivovarské a Traťmistra kdysi bylo, jsou tam znatelné vytesáné záseky do skály, vypadá to jak pro trámy ...
5.8.2010 20:23:03 pavel Fajne.
Ta spára je nepříjemná. Já tam na tom balkonku chvíli byl než jsem tam kopnul nohu. ale pak už je to hezký, lezení mezi dvěma věžema a bandou česko-polsko-německo-holandských turistů pod nohama :)
9.5.2018 19:34:35 cervo Fajne.
Toto ma bavilo. Príjemná zastávka na večer, keď sa ešte nechce do hospody. Ľahké, dobre odistiteľné lezenie s luxusným výhľadom na krásavice opaľujúce sa v podprdách dole na lúčke ;)
6.6.2018 0:10:55 cervo
Ohľadom vnitřního prostoru Pavel Lisák píše: "Ve skále nalezneme stopy bývalých schodu, po nichž bylo lze dostati se až na vrchol. Tuto zmínku potvrzuje rytina z poloviny 19.století, kde je náznak jakéhosi jednoduchého altánu nebo zábradlí vyobrazen. Záseky ve skalách si dodnes mužete prohlédnout ve vnitřnim prostoru souskalí. Konstrukce výstupového schodište byla tvorená trámy vzpříčenými mezi skalami, na trámcích byly připevneny plošiny se soustavou žebříku. Vše bylo zbudováno v roce 1830. Podle zápisu v adršpašské kronice vedlo na vyhlídku 96 schodu...."
21.10.2021 10:11:16 Pavlík Fajne.
Mnohem hezčí než vedlejší Cesta pračlověka Janečka. Spíše šestka.

ZDJĘCIA

DROGI

Normalka. Cesta pračlověka Janečka VI  (29.6.1982) Pivovarská Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentarz (3.6.2017)
Fajne. Nádvorní IV  (13.6.1964) Pivovarská Vstupní obvod (Adršpach) 5 komentarze (21.10.2021)

MAPA

OKOLICA

Porybný — Traťmistr

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.