CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Mokré sny VIIc  (Blíženci - Dobrý — Ostrov — Adršpach)

opis: Na údolní straně stěnou (kruh), trhlinami (2. kruh) na polici (3. kruh), rozporem o Cimbuří a stěnou ke 4. kruhu a saským stavěním na vrchol.
data pierwszego wejścia:
autor: Andreas Stephan a Petr Mocek a Stanislav Lukavský a Jan Žwak, J. Bárta
charakter: ściana | rajbas | dülfer | komin


wieża: Blíženci - Dobrý, obwód: Ostrov, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

31.8.2011 9:43:51 Šáfa Fajne.
Všechny autory si nepamatuju, určitě tam byl Mocek a Tatuš, jestli dobře pamatuju, tak ať to doplní. Věž je "nová", vznikla rozdělením Blíženců na Dobrého a Zlého, Dobrý je blíž k Cimbuří. Čistý přelez padne - 4.kruh je dvacet cenťáků pod vrcholem.
31.8.2011 21:09:56 Tatuš Fajne.
Gratulace k jednomu z prvních přelezů. Tedy bylo nás 5 - já jsem dal první kruh (Jan Žwak), Cikán dávala druhý na konci trhliny (Stanislav Lukavský), Mocan třetí (Petr Mocek) a čtvrtý dával Andy (Andreas Stephan). Prvovýstupu se ještě zúčastnil Jiří Bárta. Tak tedy prosím o doplnění do infa o cestě. U čtvrtého to asi půjde i čistě, ale po čerstvém odhrabání vřesů a sraček byl ten vršek tak mokrý, že se nám to nepovedlo.
6.10.2011 16:15:10 Tatuš
No a datum prvovýstupu bych prosil opravit na 10.8.2011, i když na tom asi moc nezáleží...
7.10.2011 9:11:23 alberto.redpoint@seznam.cz Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.
Já měl zato že se stavět u nových cest může už jen sasky což z tohodle nějak nepoznám není to náhodou krok proti pravidlům?
7.10.2011 10:50:29 Tatuš
Máš pravdu Alberto, stavění ze sedačky už je zakázané, ovšem ve vrcholovce je napsáno "saským stavěním", což Šáfovi v popisu trochu vypadlo. Tedy bylo to volně sasky postaveno, vše lege artis. Pod čtvrtým kruhem je římsa a dobrý bočák, tedy pro stavěče poměrně příznivé. Snad to půjde brzy čistě...
15.11.2013 17:39:20 Alešák Fajne.
Je to docela pěkná a dobře jištěná cesta, ale nic, kvůli čemu bych ráno nemohl dospat. Nejtěžší mi připadlo přelézt v kuse od prvního až kousek nad druhý, ačkoli trochu pozornosti si zaslouží i nástupový zdvih. Dost záleží i na podmínce, ale sokolík ke zmiňovanému 2. kruhu byl dost zavlhlý a špinavý. 4. kruh je opravdu kousek pod oblým zavlhlým vrcholem, na čistý přelez to ale bude chtít dobrou podmínku.

ZDJĘCIA

Mokré sny 31.8.2011 | 1847x
Šáfa

DROGI

Fajne. Mokré sny VIIc  () Blíženci - Dobrý Ostrov (Adršpach) 6 komentarze (15.11.2013)zdjęcia - 1x


piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.