CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (Goliáš — Město — Adršpach)

opis: Od SV (vydatným stavěním) komínem přes převis do spáry (dodaný 1. kruh) nad převisem. Spárou (dodaný 2. kruh) až do jeskyňky. Traverz stěnou doleva na plošinu a cestou Přeskokem na vrchol.
data pierwszego wejścia: 22.7.1975
autor: Ladislav Šolc a Milan Rusý, F. Jenka
charakter:


wieża: Goliáš, obwód: Město, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

8.1.2019 17:48:36 Alešák Fajne.
Oba dva kruhy byly údajně dodány Rudolfem Eisenreichem, který se domníval, že dělá prvovýstup. Obtíže cesty jsou koncentrovány do přelezu prvního kruhu (z úzkého komínku přes strop do širočiny), už na jeho cvaknutí se musí nepříjemně povylézt ven. Zbytek cesty je dlouhé VIIc-VIIIa širočinového charakteru s občasnou smyčkou. Celkový dojem: namáhavá, dlouhá, místy dost solivá, zřídka lezená širočinová linie, 2. kruh byla, tuším, nějaká stará rezatina, ale ten, kdo do cesty nastoupí, si tam tu svoji hvězdičku určitě někde najde.
14.11.2019 18:43:56 Příba
Širočinová perla od Ládi Šolce a zřejmě jeho poslední, velký spárový prvovýstup v Ádru. Kruhy byly dodány v roce 1977. Zajímavé, že kruhy zůstaly ponechány plus v šedivým průvodci je i trochu jiný popis cesty. Cvakání 1. kruhu je dost nepříjemný. Ještě že pozici spolulezce měla na starost Pavlína, která mi půjčila kindra, který mi dodal odhodlání si do spáry hezky lehnout :), bez něho nevím nevím. Po přelezu převisu následuje parádní, dlooouhá spára, která různě mění rozměry. Pro lepší dobírání jsme štandovali u kruhu novější cesty, který je nad jeskyňkou.
12.10.2020 22:30:25 ancasebe Fajne.
Slova spolulezce: Nejenže se umíš o půl metru prodloužit, ale dokonce se i o deset cm zúžit... kvůli jištění člověk zvládne vše. Cvakání kruhu trocha nepříjemné, k nahlemznutí mi dost pomohl osolený chyt ve stropové části širočiny. Kdesi mezi kruhy bývala hluboko prašivá erárka i s karabinou. Už je venku, hnízdo tutové, ale ne každý k němu proleze. Zde už má člověk ale ty hlavní obtíže za sebou. Nahoře jsem ještě řešila, jak na vršek, vzhledem ke tření lana jsem radši nakonec prolezla jeskyňkou dovnitř ke slaňáku, abych se vyhla exponovanému traverzu. Cvaknutí (nejspíš zmíněného) kruhu nové cesty mi přišlo nereálné.

ZDJĘCIA

Modrá spára 14.9.2020 | 1708x
ancasebe

Modrá spára 8.1.2019 | 2381x
Alešák

DROGI

Fajne. Cesta na rozloučenou (Na shledanou) VI  (8.7.1985) Goliáš Město (Adršpach) 3 komentarze (2.9.2017)zdjęcia - 2x
Fajne. Modrá spára VIIIa (VIIIc)  (22.7.1975) Goliáš Město (Adršpach) 3 komentarze (12.10.2020)zdjęcia - 2x
Normalka. Přeskokem IV przeskok: 2 (5.9.1968) Goliáš Město (Adršpach) 0 komentarze ()
Normalka. Ze soutěsky VIIa  (29.8.1979) Goliáš Město (Adršpach) 0 komentarze ()
Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze. Ze soutěsky - přímá varianta VIIa  () Goliáš Město (Adršpach) 1 komentarz (14.9.2020)

MAPA

OKOLICA

Arcteryx — Blíženci — Bludný balvan — Dalibor — David — Hladomorna — Kohout — Mata horn — Mojžíš — Napoleon — Okrajová — Opatovická — Péro — Poštolka — Slepice — Sokolí jehla — Svatý Václav

ZDJĘCIA

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2688x
shama

Cesta na rozloučenou (Na shledanou) 25.6.2012 | 2527x
shama


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.