CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Normalka. Mezinárodní VIIb  (Kyklop — Jezerka — Adršpach)

opis: Od JV komínem do sedla, stavěním a stěnou na balkon k 1. kruhu. Vydatným stavěním ke 2. kruhu, stavěním ze sedačky, žlábkem a stěnou doleva na ochoz. Z jeho levého kraje stavěním, stěnou a spárou na pilíř. Stěnou na vrchol.
data pierwszego wejścia: 3.9.1975
autor: Milan Rusý a Harald Räuchle, H. J. Schurz
charakter: ściana


wieża: Kyklop, obwód: Jezerka, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.



KOMENTARZE

30.5.2009 12:36:16 Jony Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.
Povedlo se nám to vylízt ve dvou a byla to celkem adventura. Od 2. kruhu jsme si nechali natažený fix na ochoz, asi spíš teda na oblbnutí sebesama, ale i to leckdy dost pomůže, že ... když jsem dolezl na ochoz, hledal jsem něco pro smyčku, ochoz totiž zas tak příiš komfortní není, jak jsme aspoň předtím doufali, a nenašel, teda jednu takovou tu na karabinu. Stavění se nám moc nezdálo, chyběl třetí, který by přidržoval, tak se nám tento úsek nakonec povedlo obejít variantou, kterou jsme nazvali Polickou, pokud si dobře pamatuju, a to z kraje ochozu traverz vlevo do spáry a tou, do níž výše se přidává originál, na vrchol. Mezinárodní aneb přátelství na laně.
4.9.2009 16:02:57 Tatuš Fajne.
No my byli 4 + 2 holky na jištění od stromu při vydatném stavění (asi by stačilo obyč. stavění ze sedačky, ale my to neradi ojebáváme - stavění je součást lezeckých obtíží výstupu :-)). Žlábek od druhého celkem šel, na jeho konci 2 smyčky, ale ten rajbasový zarostlý přechod vlevo na ochoz nebyla moc prdel. Na ochozu jak říkáš - úplné kulové na jištění - nechal jem se fixnout a vyvěsil se přes něj nad tu lochnu do údolí. Volné stavění prej celkem šlo, ale ta spára byla ještě celkem dřina. Celkově super výstup - za 14 let jsme byli 3. :)

ZDJĘCIA

Mezinárodní 27.4.2010 | 1970x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 2044x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 1995x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 1971x
Aleš

Mezinárodní 27.4.2010 | 1923x
Aleš





DROGI

Normalka. Mezinárodní VIIb  (3.9.1975) Kyklop Jezerka (Adršpach) 2 komentarze (4.9.2009)zdjęcia - 5x
Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze. Mezinárodní - Polická varianta VIIb  (16.9.2003) Kyklop Jezerka (Adršpach) 1 komentarz (30.5.2009)

MAPA

OKOLICA

Fundament — Klepeto — Krunýř — Kvíčala — Michael Jackson — Opomenutá — Pavoučí — Sedlová — Skleněná koule — Šavle — Šavlička — Škorpion — Titan — Turek

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher




piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘI



Park Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.