CS PL DE
piskari.cz - ikona - wspinając się, nie niszczę skały piskari.cz - ikona - nie mylę skały ze ścianką wspinaczkową (np. nie asekuruję się na wędkę) piskari.cz - ikona - nie używam UFO piskari.cz - ikona - nie używam magnezji

nie pamiętam hasła

 

Fajne. Hansova cesta VIIb  (Protopapatakis — Jezerka — Adršpach)

opis: V pravé části SZ stěny Raka (v průchozím komíně) spárou na pilíř k 1. kruhu. Z přepadu stavěním a stěnou (2. kruh) na vrchol.
data pierwszego wejścia: 29.5.1981
autor: Hasso Gantze, M. Kühn, H. Güldner, M. Mortensen, H. Müller, P. Jacob
charakter:


wieża: Protopapatakis, obwód: Jezerka, obszar: Adršpach
Skalne pogotowie ratunkowe (SPR) Broumovsko — punkty medyczne pierwszej pomocy

NOWY KOMENTARZ


Ewentuelny upadek prawdopodobnie nie skończyłby się dobrze.   Warte tych całych nerwów (mimo stresu, fantastyczna wspinaczka, ale mało asekurowana).   Normalka.   Fajne.   Bardzo fajne.KOMENTARZE

12.9.2009 23:23:45 Alešák Fajne.
Nějak mi ve výběru charakteru cesty chybí následující políčka: hlína, zelenina a dlouhý přepad, což nejlépe vystihuje tuto cestu. K 1.Q se leze nádherným záhonem, zelenější jsem jaktěživ neviděl. Následuje opravdu dlouhý přepad do ležáku, myslím, že i mistr rozporů pan Gantze tam byl se svými 202cm natažený jak struna. A nakonec krátká mixová stěnka (zavlhlé chyty x superpevný vřes). My měli hore zdar po několika letech a 1. přelez cesty. Pro lidi se smyslem pro dobrodružství hvězdičková cesta.
13.9.2009 11:09:37 Tatuš Fajne.
Kdo nelezl, jako by nežil :D. Velký zážitek :)
25.9.2015 21:52:30 Jony Normalka.
V průvodci je špatně popis. Stavění není z přepadu, nýbrž přepad je řešen stavěním (dle Gantzeho manuálu).

ZDJĘCIA

Hansova cesta 2.11.2009 | 3477x
Alešák

Hansova cesta 15.9.2009 | 2264x
Alešák

DROGI

Fajne. Hansova cesta VIIb  (29.5.1981) Protopapatakis Jezerka (Adršpach) 3 komentarze (25.9.2015)zdjęcia - 2x
Normalka. Popocatepetl IXa  (9.8.1992) Protopapatakis Jezerka (Adršpach) 0 komentarze ()

MAPA

OKOLICA

Kolda — Kozák — Fundament — Klepeto — Kvíčala — Pavoučí — Rak — Vojtěch — Žalud

ZDJĘCIA


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portal powstał dla ludzi, którzy nie tylko chcą uzyskać informacje na temat specyficznej wspinaczki piaskowcowej w Polickiej pánvi, ale i dla tych, którzy chcą się takimi istotnymi informacjami o drogach i miejscach podzielić. O piskari.cz.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.