CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Vlnitá VIIa  (Šavle — Jezerka — Adršpach)

beschreibung: Od SV komínem do sedla mezi Šavli a Kyklopa. Po stupníc stěnou na plošinku,koutovou spárou a rozporem ke kruhu.Stěnou na vrchol.
datum der erstbesteigung: 22.7.1962
autor: Ilja Špitálský, M.Rusý, J.veselý
charakteristik: wand


turm: Šavle, bezirk: Jezerka, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

29.5.2009 19:26:48 lezecc Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.
Šavle je už od pohledu krásná věž, i kdž trošku schovaná.Uvodní koutová spárka je jen na zařátí, pak o kousek víš v rozporu a přepadu už se člověk pořádně zapotí, lavně nervově.U kruhu je už malinko líp ale dolez ještě daleko a sem tam to po nohama v rajbasu trošku zachřustí.Z téhle cesty mám radost ale jednou mi to stačilo.
30.5.2009 12:17:14 Jony Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
V tom rozporu mezi hranama jsem si říkal, ať moc nefouká, ať moc nefouká ... pěkný, celkem odvážný a nelehký, stará VII (tuším) od Špitálského, takže už jen z této informace lze tipovat, že s tím VIIa to bude trochu "naštíru".
30.5.2009 16:58:14 Hans Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Na VIIa hustý. Vykřičník je na místě.
25.6.2009 12:24:29 Staník Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Dvakrát jsem to zkoušel, dvakrát pytel. Nevím esli tam pudu ještě po třetí - navíc ten hlemzák dole... Vyměkl jsem vždy v tom rozporu nad poslední smycou. Vždycky jsem měl nutkání z rozporu "naskočit" do stěny. Naštěstí pravá hemisféra to té levé rozmluvila :-). Ten kruh jste cvakali z rozporu a nebo jste pod ním ještě nalezli do stěny/ na hranu?
19.8.2012 0:01:50 Alešák Schön.
Vykřičník je u té cesty zbytečně. Cesta je vzdušná, nikoli však nebezpečná a pod kruhem jdou tutové smyce. Rozpor k němu může někdo považovat za nepříjemný, jakmile se cvakne, následuje pěkné lezení po hraně a v dolezu jsou ještě hodiny. Na VIIa asi trochu těžší.
8.12.2012 9:08:44 Alešák
Kruh jsem cvakal z rozporu.
30.10.2017 15:40:00 Pavlík Sehr schön
dole teda docela hlemz, ale čím víš, tím lepší. než se přejde do rozporu, tak tutová smyčka, pak vymazlená dvoustěnovka a od kruhu vymazlená stěnka..řekl bych, že se to moc neleze. horezdar koncem srpna a ještě k tomu pětiletý

FOTOS

Vlnitá 9.12.2012 | 1505x
Alešák

Vlnitá 7.12.2012 | 1729x
Alešák

Vlnitá 29.5.2009 | 1523x
lezecc

Vlnitá 29.5.2009 | 1481x
lezecc

ROUTE

Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann). Vlnitá VIIa  (22.7.1962) Šavle Jezerka (Adršpach) 7 kommentar (30.10.2017)foto - 4x

MAP

TURMS

Fundament — Ještěrka — Ještěrovo křídlo — Klepeto — Krunýř — Kvíčala — Kyklop — Opomenutá — Pavoučí — Skleněná koule — Šavlička — Titan — Turek

FOTOS


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2018 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.