CS PL DE
piskari.cz - ikona - beim Klettern nehme ich Rücksicht auf den Felsen piskari.cz - ikona - ich verwechsle den Felsen nicht mit künstlicher Wand (z. B. kein Toprope) piskari.cz - ikona - ich verwende kein UFO piskari.cz - ikona - ich verwende kein Magnesia

vergessenes passwort

 

Schön. Jarní hrana VIIc  (Broad peak — Himálaj — Adršpach)

beschreibung: Nástup je na JV straně věže (od Šarpy). Stěnou traverz doleva ke spáře a tou na plošinku, stavěním a stěnou doprava na hranu k velkým hodinám. Stěnou přes převis na vrchol.
datum der erstbesteigung: 22.4.1961
autor: Karel Hauschke, J. Záleský
charakteristik:


turm: Broad peak, bezirk: Himálaj, gebiet: Adršpach
Rettungsdienst Broumovsko — standorte mit Erster–Hilfe–Ausstattung

NEUE KOMMENTARE


Etwaiger Absturz würde wahrscheinlich nicht gut enden.   Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).   Normal.   Schön.   Sehr schönKOMMENTARE

8.8.2016 20:30:30 hans1996 Es ist der Aufregung wert (zwar sehr gefährlich, aber eine tolle Kletterei, die nicht viel gesichert werden kann).
Krásná věc. Nález do spáry jistí hodiny. Ve spáře jde něco založit ale hlavní je tutová smyce na plošině. Ta "jistí" přelez k hodinám což je asi dálka. Stavění jsem lezl čistě a asi je to příjemnější než tam mít nějaké pometlo na, které bych potom spadnul. Hodiny jsou hodnoty kruhu plus jedny jsou ještě na stejné úrovni vlevo. Nad převískem jsou ještě dvoje hodiny. Vykřičník je za dlouhý odlez mezi smyčkou a hodinama. Hvězdička je za krásu celé cesty. Echt gold!!!
22.10.2017 17:32:25 cervo Sehr schön
Uberám výkričník a pridávam ešte jednu hviezdičku. Kokša mal proste v 60-tych rokoch v Himalájí svoj vlastný svet. A muselo to byť nádherné! Už len názvy mnohých vězí a ciest vyvolávajú zvedavosť a trošku smutne odrážajú vtedajšiu nemohúcnosť niekam vycestovať... A tak liezol jednu osemtisícovku za druhou. Doma v Ádri! A liezol naozaj fantasticky! Nikdy mi nebolo celkom jasné, ako mohol v tak krátkej dobe urobiť toľko dokonalých línií (Hrana pádu, Decháč, Hubařská, Decháč...), no po tohtoročnom "jesennom zbere" jeho ciest viem že tomu predchádzala fúra ľahších klasických výstupov a naozaj veľké chcenie. Jarní hrana to predné ztelesňuje. Cit pre líniu, žiadne železo no zároveň tutové istenie a poctivé lezecké úseky... Klobúk dole a veľká vďaka za to!
22.10.2017 17:40:49 cervo
*oprava: namiesto toho druhého Decháču dosaď Leteckú, prípadne ktorýkoľvek iný skvost od Kokšu :-)

FOTOS

ROUTE

Normal. Cesta za světlem VIIa  (30.5.1981) Broad peak Himálaj (Adršpach) 0 kommentar ()
Schön. Jarní hrana VIIc  (22.4.1961) Broad peak Himálaj (Adršpach) 3 kommentar (22.10.2017)
Sehr schön Podzimní hrana VIIa  (4.10.1979) Broad peak Himálaj (Adršpach) 4 kommentar (26.10.2016)foto - 1x
Normal. Severozápadní VIIa  (0.0.0000) Broad peak Himálaj (Adršpach) 1 kommentar (15.9.2015)
Normal. Stará cesta V  (22.4.1961) Broad peak Himálaj (Adršpach) 0 kommentar ()

MAP

TURMS

Čhomolungma — Dhaulágiri — Gašerbrum — Lhotce — Nupce — Šarpa — Trišul

FOTOS

Podzimní hrana 29.8.2016 | 1234x
wallda


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.

info@piskari.cz

copyright©2018 PISKARI.CZ

PARTNERPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.