CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Ze soutězky IV  (Apollo — Za pískovnou — Adršpach)

popis: Náhorním komínem na velký balkon. Stavěním a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 27.4.1969
autor: Milan Rusý, M. Fenik, H. Vorlová
charakter: komín


věž: Apollo, obvod: Za pískovnou, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

16.10.2013 16:35:22 michal Normál.
Co vzpomínám, tak to stavění tam nebylo nijak "hifi". Stavěli jsme u hrany nad komínem do nějakýho mrgelu. A někdo před námi to měl asi podobný, pač tam po nich zůstal obvázanej jakejsi mikro-smrček i s preskou.
5.11.2021 8:52:12 Pavlík Pěkné.
V této cestě je přesně to, co si pod pojmem čtyřka od Rusáka lze představit. Komín, pak špatně jištěný stavění do špinavýho rajbasu, co za 4 rozhodně není. Akorát materiál bych v pohodě. Takže hvězda.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Dýchánková VI  (18.7.1975) Apollo Za pískovnou (Adršpach) 6 komentářů (11.4.2011)
Pěkné. Ze soutězky IV  (27.4.1969) Apollo Za pískovnou (Adršpach) 2 komentáře (5.11.2021)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Balú — Béda — Belzebub — Bradavice — Brouček — Ďáblova kazatelna — Dvojhlavá — Geminy — Havran — Ikaros — Inženýr - Kominík — Kniha — Májovka — Mentolová — Mokroušek — Páže — Prostředník — Skála Beáty — Smaik — Šerchán — Třetí — Tři opilci

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.