CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Zaprášená VIIc  (Titan — Jezerka — Adršpach)

popis: Od SV z náhorní strany (stavěním) stěnou k římse, po ní traverz doprava přes severní hranu do údolní stěny k hodinám a stěnou přes převis ke kruhu. Žlábkem a stěnou šikmo doprava na vrchol.
datum prvovýstupu: 27.5.1962
autor: Karel Hauschke a Jan Záleský
charakter: stěna


věž: Titan, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

21.5.2009 18:39:44 Hans Pěkné.
Přelezení stavění na nástupu je pro větší lidi v pohodě. Pak to jde. Těžší mě přišlo přelézt přes převisek ke kruhu a pak už se jen moc nevybát ve žlábku :)
22.5.2009 9:25:02 Jony Pěkné.
Už jen dojít pod nástup náhorních cest je svým způsobem výstup. Tenkrát jsme byli tři. Vepř, Rosťa a já. Volba na cestu byla jasná, ale kdo na první konec. Já už něco předvedl, takže jsem byl z obliga, Vepř měl ruce samou krev pro nešťastné vyhodnocení nástupu předešlé cesty. Zbýval Rosťa, ústecký to lezec z Hospulu. A ten hodlal dělat drahoty. Že prej jsme pěkný kamarádi, že mu tady v Ádru něco doporučíme a on se tam zrakví. Přes opakované ujišťování, že to má hvězdičku, že to je stará sedma a ne béčko a navíc, že je to od Hauschkeho, takže se to rozhodně vyplatí ... nakonec podlehl. Šel jsem si lehnout a čekal co bude. Vepř pomohl Rosťovi do římsy. Na rohu věže, v traverzu do údolní stěny, udělali štand u borovice. Pak Rosťa musel dál nad údolí, Vepř byl neoblomný. Ještě než Rosťa cvaknul kruh, obdržel od Vepře sodu. Sjel ho tam jak malýho kluka, že se na to nedá koukat a ať kouká lizt pořádně! Rosťa rád, že žije ... Neměl to kluk lehký. Ale do Ádru zas přijel, po nějaké době.
25.9.2011 13:11:16 wallda Pěkné.
Vyšší postavy mají na nástupu výhodu, pak už mi to přišlo spíš jako nevýhoda.V traverzu v římse (žádné nohy) jsem se do toho hůře rovnal a bůhvíjaká madla tam taky nejsou, ale dá se.Od vyhlášených hodin zmiňovaných i v průvodci jsem taky čekal více :-) tvrdou smyčku s sebou. Od kruhu na vrchol už to není moc daleko.Pár direk a kyzík ve žlábku potěší.
28.8.2014 12:48:28 Slépa Pěkné.
Pěkná cesta na věž v okolí Pegase, když už se člověk vydá tím směrem a nechce se mačkat ve frontách na Polední. Začátek jsme postavili, traverz mě přišel trochu nepříjemný, ale jde odjistit smyčkama a hlavně jsou to dva, tři kroky na dobrou polici, kde se dá už lézt po čtyřech a pak narovnat. Pod převisem jsou hodiny na které je lepší tvrdší kulatá smyčka kvůli provléknutí. Převis jsem shybl za madla a nohu vyšvihl na velmi dobrou polici ze které se krásně cvakne kruh. Od kruhu žlábek je krásná technická lahůdka, nijak zvlášť těžká. Nejtěžší jsou tak první 2 m od kruhu, pak se terén pokládá a na nohy jsou dobré police. Úplně při výlezu, kde už je posekáno vyčnívá takový malý růžek, který jde nahodit plocháčem, ale to už je skoro zbytečný. Hodnotím kladně, dávám hvězdu, ádrařům můžu jen doporučit.
16.7.2017 20:41:53 Pavlík Pěkné.
Ve vrcholovce je psáno za VIIa. Osobně bych se k tomu i přikláněl..pěkné lezení. krásný výhled. Ale ten kopec..

FOTKY

Zaprášená 18.7.2009 | 1503x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Normál. Boží vánek VIIc (VIIc)  (29.9.1975) Titan Jezerka (Adršpach) 1 komentář (15.7.2009)
Normál. Nábližka IXa  (7.7.1989) Titan Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Poslední hodinka (Poslední hrdina) VIIIb  (15.5.1997) Titan Jezerka (Adršpach) 1 komentář (15.7.2009)
Normál. Údolní VIIb  (1.5.1967) Titan Jezerka (Adršpach) 1 komentář (30.5.2009)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
 Ukradený projekt VIIIa  (0.0.0000) Titan Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Zaprášená VIIc  (27.5.1962) Titan Jezerka (Adršpach) 5 komentářů (16.7.2017)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čučka — Drobeček — Fundament — Kladrubská — Kyklop — Pavoučí — Pegas — Rak — Sedlová — Skleněná koule — Šavle — Šavlička — Škorpion — Turek

FOTKY K VĚŽI

Údolní 11.6.2009 | 989x
Tatuš


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2018 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání) eMontana.cz


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.