CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Vyjasnění VIIIc (IXb)  (Holoubek — Skalní a Chrámové náměstí — Teplice)

popis: Od JZ komínem na blok, (stavěním) po hraně na nejvýše položený blok v mezivěží; (vydatným stavěním - 1. kruh) a sokolíkem ke 2. kruhu. Stěnou a spárou (3. kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 29.9.1973
autor: Bernd Arnold, G. Lamm, G. Ludewig
charakter:


věž: Holoubek, obvod: Skalní a Chrámové náměstí, oblast: Teplice
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.



KOMENTÁŘE

19.11.2018 21:56:12 Alešák Echt gold.
První délka na nejvýše položený blok je snadné nabírání výškových metrů různými komíny, malý ořech bylo najít nástup a tedy ten správný komín. Zmíněné první stavění lze bez problémů přelézt, dokonce jsem v tomto místě narazil na kruh. Druhá délka je ovšem parádní. Stavění lze přelézt v rámci uvedené klasy (IXb), ale vyplatí se mít napřed cvaklý kroužek, což byl trochu větší ořech. Nad ním pokračují silové sokolíky přes pár povinných smyček a směrem k vrcholu obtíže polevují. Fakt, že se jedná o nejlehčí (a donedávna jedinou) cestu na velkou věž z ní samozřejmě též činí něco mimořádného.

FOTKY





CESTY NA VĚŽ

Echt gold. Vyjasnění VIIIc (IXb)  (29.9.1973) Holoubek Skalní a Chrámové náměstí (Teplice) 1 komentář (19.11.2018)


piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘI



Park Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.