CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Vnitřní VI  (Blíženci — Město — Adršpach)

popis: SV stěnou doprava do okna a jím do vnitřního prostoru. Komínem (kruh) na balkon, vhloubením mezi vrcholy a komínem na vrchol.
datum prvovýstupu: 30.8.1975
autor: Antonín Rousek a Milan Rusý
charakter: komín


věž: Blíženci, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

1.8.2011 9:23:02 Šáfa Normál.
Opomíjená věž - za 41 let ve vrcholovce 10 zápisů, z toho 5x po prvovýstupu. Jinak 40 metrů komínaření a tři metry zahrádkaření, vlastně spíš hluboká orba. Po průlezu oknem 20 metrů komínem k něčemu, co vzdáleně připomíná slaňák a co nejspíš původně sloučilo k přivazování dobytka na pastvé, pak různými pohodovými přepady mezi komíny a žlabem. To vše je výborně zajištěno borovicemi po dvou max. třech metrech. Za bezpečí na dvě hvězdy, za dřinu celkově za nula.
25.5.2022 20:50:40 Pavlík Pěkné.
Bezpečná cesta pokud věříte podivnému kusu železa, který prvovýstupci pravděpodobně vzali ze zábradlí z okruhu a hýbající se hluboké orbě ve žlabu. Nevěřil jsem ani jednomu, takže jsem se lehce zapotil. Na třetí pokus jsem z rozporu jednou nohou v orbě a druhou na hraně komína dosáhl spásného kořene. Pak už jen vydržet nápor mravenců ve žlábku a můžete si odškrtnout další pěknou cestu od Rusáka.

FOTKY

Vnitřní 15.5.2014 | 2706x
michal

CESTY NA VĚŽ

Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Pod slaněním V  (2.10.1988) Blíženci Město (Adršpach) 2 komentáře (31.5.2020)
Normál. Ponorková nemoc VIIIb  (15.8.2009) Blíženci Město (Adršpach) 1 komentář (16.5.2014)
Pěkné. Vnitřní VI  (30.8.1975) Blíženci Město (Adršpach) 2 komentáře (25.5.2022)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Znamení jara VIIa  (31.3.2002) Blíženci Město (Adršpach) 1 komentář (16.5.2014)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Arcteryx — Dalibor — David — Goliáš — Káňátko — Kelpie — Kohout — Kravinec — Mata horn — Mojžíš — Okrajová — Opatovická — Péro — Poštolka — Slepice — Sokolí jehla — Svatý Václav

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.