CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Viva Maria VIIIc  (Skočná — Ostrov — Adršpach)

popis: Stěnou podél údolní východní hrany (3 kruhy) a vpravo žlábkem na vrchol.
datum prvovýstupu: 26.4.1989
autor: Aleš Obršál a Stanislav Lukavský a Jiří Wiesner, P.Waisar, S.Lukavská
charakter:


věž: Skočná, obvod: Ostrov, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

16.3.2012 8:59:58 Iwoš Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
6.3.2018 10:37:40 Alešák Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Klíčová místa cesty ve spodní technické pasáži jsou dostatečně zajištěny kruhy. Obtížnost ve střední třetině poleví, stejně jako přítomnost jištění a pád z vyšších míst by rozhodně neskončil dobře. Žlábek ve vrcholové partii už byl spíše formalita na cestě k vrcholu. Nevědomost dává sílu. My jsme si tehdá vylezli Zlaté střevíčky na Tuláka a po slanění nám tohle padlo do oka. Aniž bych se podíval do průvodčíka, nastoupil jsem.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Přeskokem IV přeskok: 2 (15.9.1960) Skočná Ostrov (Adršpach) 1 komentář (16.3.2012)
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Viva Maria VIIIc  (26.4.1989) Skočná Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (6.3.2018)
Normál. Východní spára VI  (11.7.1963) Skočná Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (18.7.2015)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Angrešt — Bazilišek — Černý opat — Čertík — Čertova tchyně — Démon — Dingo — Džunka — Kristián — Lupič — Mecheché — Nebesa — Pašerák — Pekelník — Peklo — Poskok — Skunk — Telefonista — Trutnovská — Tulák

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.