CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Tchýnin jazyk IXa  (Pratchyně — Kamenec — Teplice)

popis: Vpravo od nástupu cesty Frňákovník, stěnou na balkonek a podél (hodně) tupé hrany k 3 Q. Frňákovníku.
datum prvovýstupu:
autor: Ota Srovnal ml., O. Srovnal
charakter: stěna | rajbas


věž: Pratchyně, obvod: Kamenec, oblast: Teplice
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

10.8.2020 21:50:52 Staník Pěkné.
Logické narovnání původní cesty, je potřeba podmínka - sucho. Cesta přiměřeně zkultivována, využijete :-) Dle autora docela "přísný rajbas" (spodní část). Myslel jsem si, že jak chytnu díru na konci traverzu "je to doma", ale ještě bylo potřeba lézt. Čím vejš, tím lehčí, od 5 Q. takové "tatranské lezení". Nad 4 Q. několik trikovek a lanovice. Celkem cca 50 m lezení s prémií - výšvih na "frňák". Hore zdar po 2 letech a celkově 6-tí na věži :-).

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Frňákovník VIIIb  (24.5.2007) Pratchyně Kamenec (Teplice) 0 komentářů ()
Pěkné. Tchýnin jazyk IXa  () Pratchyně Kamenec (Teplice) 1 komentář (10.8.2020)


piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.