CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Echt gold. Taškařice VIIb  (Enšpígl — Město — Adršpach)

popis: Stínovou cestou tři metry, stěnou doprava za hranu a traverz k 1. a 2. kruhu. Vpravo sokolíkem a spárou do sedla. Stínovou cestou na vrchol.
datum prvovýstupu: 30.6.1984
autor: Petr Mocek, V.Homolka
charakter: stěna | trhlina


věž: Enšpígl, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

7.8.2011 22:10:21 lezecc Echt gold.
Už cvaknutí prvního kruhu je docela zážitek, jelikož jeho umístění je trošku mimo chápání, následný traverz přes celou stěnu po plytkých lištách a ošlapaných kyzech dokáže zvýšit tepovou frekvenci. Od kruhu úkrokem do trhliny mokré a plné hlíny kde se člověku zrovna dobře nedýchá. Ze sedla už jen pár kroků po lišeji a dobrodružství je u konce. Dvě hvězdy jen za to že není nic jiného co by mohlo případné další nadšence přesvědčit o tom aby se pokusili o 3 přelez.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Komín V  (10.5.1975) Enšpígl Město (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Stínová VI  (26.9.1964) Enšpígl Město (Adršpach) 1 komentář (1.6.2011)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Echt gold. Taškařice VIIb  (30.6.1984) Enšpígl Město (Adršpach) 1 komentář (7.8.2011)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Číman — Francouzské věže — Geniální Horác — Kačerovo hnízdo — Kajmánek — Malostranská věž — Mustafa — Novoměstská — Pidimužík — Pomněnka — Svatodušní věž — Tanečnice — Vngng

FOTKY K VĚŽI

Stínová 1.6.2011 | 1923x
michal


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.