CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Skluzavka VI  (Beduín — Panoptikum — Adršpach)

popis: Z náhorní strany traverz po lávce doprava a stěnou na plošinku. Vlevo spárkou a stěnou na pilíř. Stavěním a stěnou (kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.8.1965
autor: Milan Rusý, I. Vojtek, J. Šotola
charakter: stěna | rajbas


věž: Beduín, obvod: Panoptikum, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

28.1.2010 20:09:01 Hans Normál.
Jak jednou říkal Míra Vacek v hospodě: "Lezení nám hnusí, lezec Milan Rusý" :D. Takže tahle cesta skrývá mnohá překvapení. Dole humus lezení. Stavění z pilířku není moc jištěný a ten udávaný kruh není kruh, ale slaňák na vrcholový hraně. Od něj je ještě super solivý rajbasek. Dobrá cesta, když chcete nováčka zaškolit v Adru :).
3.8.2015 19:21:36 Pavlík Normál.
kupodivu jsem si po cestě zpíval refrén: ,, Milan Rusý, lezení nám zhnusí." Takže rajbák dole docela pěkné, ale solí, smyčka tutová. Slaňák, který budí důvěru asi jako kalhoty do zvonu, jsem nahazoval, jelikož na stavění z dalekého přepadu z osoleného, špatně jištěného rajbasu jsem prostě neměl. Rajbák nahoře solí mnohem více a třetí družstvo za posledních pět let vypovídá všem, co jsem uvedl v úvodním verši. Tohle by mělo být v hnusákovi

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Angreštova lumpárna VIIc  (0.0.1982) Beduín Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Fata morgána VIIb  (4.10.1969) Beduín Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Nádenická VIIc  (27.10.1971) Beduín Panoptikum (Adršpach) 1 komentář (14.8.2014)
Normál. Po špičkách VI  (1.9.1973) Beduín Panoptikum (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Skluzavka VI  (22.8.1965) Beduín Panoptikum (Adršpach) 2 komentáře (3.8.2015)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Brouk — Hronovské věže — Koberce — Lavice — Medusy — Midži — Saská věž — Skříň — Ťuhýk — Věž Jardy Krecbacha — Vzkříšení — Žralok

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.