CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Rozporuprázdná VI  (Princezny — Království — Adršpach)

popis: Z náhorní strany pravou spárou na vnitřní pilíře. Rozporem k východní hraně, spárou a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 28.4.1974
autor: Stanislav Lukavský, P. Blahna
charakter: ruční spára | komín


věž: Princezny, obvod: Království, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

9.7.2012 9:29:05 Jony Normál.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
1.3.2014 18:55:49 jurakura Pěkné.
My sme šli naši variantu uzoučkým komínem mezi těmi spárami na balkón mezi Princezny. Trošku hlemz ale dobré. Potem krátkou položenou širočinou, místy brala na sokola(větší bambula) na vnitřní pilíře do sedla(kruh-DOBRAT). Dobrat je důležité, protože rozporovým komínem přijde druhý kruh, od něj krátký odlez a následuje přepad do výlezového rajbásku. Tam mi lano tak třelo, že když sem přepadal,řval sem na miru ať povolí, a on že má metr prověs. Musel sem trochu zabrat. Pak najít nějaký chyt a si nahoře. Docela vklidu pro začátěčníky rozporáře, nebo se pletu? přece jen sem taky asi stále pískař začátečník. Zdá se mi že by šel i přeskok. skákal to někdo?
4.9.2016 22:40:14 datl@email.cz Normál.
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží. Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno \"Gouvernante\". V průvodci ani na webech které mě napadly (Lezec, Piskari, Skalní oblasti) jsem nic nenalezl... Žádná Guvernantka nikde v Království nefiguruje. Najde se znalec, který mi potvrdí že jde o východní vrchol Princezen nebo dovede určit o jakou věž šlo?
7.8.2020 11:17:22 Kuzma
Je to tak, druhý vrchol je znám pod názvem Komorná (Gouvernante). Dle stránek J. Brutschera na něj vede Stará cesta VIIa (VIIb).
8.8.2022 9:08:51 MichalF Pěkné.
Za me skryta perla Kralovstvi. Nadherna spara, co je videt z vrsku Krale, zajimavy dvojvrchol... proc se to neleze? ;) Spara je dole na sirokou zabu, koncil jsem vylez v hooodne volne siroke pesti. Stredni cast me trochu potrapila, hledal jsem jak na to, ale nakonec jednoduche. Horni komin jde krasne zada nohy az ke kruhu (je tam, na vychodnim vrcholu), od nej pak rozporem, prepadem a dvema kroky na zapadni vrchol s puvodni knizkou. Pozn.: Sli jsme pravou nastupovou sparu, ta leva je nahorni variantou udolni cesty. Jinak preskok z vychodniho na zapadni vrchol je psany za 3, ze zapadniho na vychodni za 2, ale to jsme radsi slezli zpatky do komina ke kruhu a dali to stavenim na vrsek. Davam hvezdicku za krasny vrchol a sparu, ale pozor, dole to podle me zajistit proste nejde.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Den černých stuh VIIc  (23.8.1986) Princezny Království (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Rozporuprázdná VI  (28.4.1974) Princezny Království (Adršpach) 5 komentářů (8.8.2022)
Normál. Údolní VI  (8.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 1 komentář (9.7.2012)
Normál. Údolní – Náhorní varianta V  (9.6.1958) Princezny Království (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bratranecká — Cimbuří — Černý cikán — Hurajda — Chrobáč — Jaruška — Kojná — Komrda — Kostka cukru — Král — Loskoták jeskynní — Místokrálík — Princ — Princátko — Pumprdlík — Slaninova — Sluha — Sudička — Šašek — Vosa

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.