CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Plíživá VIIa (VIIb)  (Permoník — Za pískovnou — Adršpach)

popis: Levou částí JV stěny šikmo doleva na hranu, po ní ke kruhu a (stavěním ze sedačky) k římse. Traverz doprava na plošinu a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 18.7.1962
autor: Karel Hauschke, J. Záleský, J. Krecbach
charakter: stěna | rajbas


věž: Permoník, obvod: Za pískovnou, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

11.8.2009 8:40:58 Jony Normál.
Stěna na balkón vlhčí, při výlezu (asi nejhorší) jsou vlevo v diře a případně víc vpravo hodin(k)y. Bez stavění asi VIIb-c, v římse jsou vysolený hodiny. Je to stará VII.
5.8.2013 10:34:06 Šáfa Pěkné.
V díře jsou minihodinky, ale hluboko vlevo (rukou téměř po rameno) jsem poslepu dal, myslím, hodně dobrý uzel. Asi 3/4 metru vpravo vzhůru od díry dvoje slušné hodinky hned vedle sebe. Pak jsem tu díru ždímal někde u kolenou, abych byl schopný přešáhnout do madla na hraně. Ostatní dirky byly k ničemu. Od kruhu jsem neměl nárok - VIIb čistě, haha. Jony, sorry, ale ani ten vylitý beton do kterého se postavíš až ze stavění tak úplně B nebude :-)
10.9.2018 18:27:18 Polda
Kokšův popis cesty z knihy: "Stěnou vlevo až na balkon a odtud hopky hopky ke kruhu" :)

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Chejřka VI  (8.5.1979) Permoník Za pískovnou (Adršpach) 1 komentář (15.8.2014)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Pěkné. Plíživá VIIa (VIIb)  (18.7.1962) Permoník Za pískovnou (Adršpach) 3 komentáře (10.9.2018)
 Prázdné oční důlky VIIIb  (26.9.2004) Permoník Za pískovnou (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Baba Jaga — Bavorák — Botanická — Démon — Chrastítko — Kejklíř — Kostěj — Královna krásy — Maugli — Morana — Mrázek — Nutrie — Okenní — Ondatra — Svobodník — Šerchán — Tyroláci — Tyrolačka — Věž amerických kosmonautů

FOTKY K VĚŽI

Chejřka 15.8.2014 | 1662x
michal


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.