CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Periferní vidění VIIIb  (Pluto — Město — Adršpach)

popis: Nástup je v mezivěží mezi Plutem a Marsem. Stěnou vlevo přes východní hranu a zářezem na balkonek k 1. kruhu. Stěnou přímo ke 2. kruhu. Stěnou vlevo na římsu (dodaný 3. kruh), z ní přímo k sokolíku a jím na polici ke 4. kruhu. Traverz vpravo v římse za hranu k 5. kruhu. Stavěním ze sedačky a stěnou podél hrany (6. kruh) na vrchol.
datum prvovýstupu: 1.8.1981
autor: Stanislav Lukavský a Petr Mocek, M. Baldrych, J. Hradecký, K. Živný, S. Šilhán, R. Brt
charakter: stěna


věž: Pluto, obvod: Město, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

23.4.2010 20:29:03 Hans Pěkné.
Velkolepý dlouhý průstup údolní stěnou, který není rozhodně zadarmo.
26.4.2010 11:18:42 lezecc Pěkné.
Velká a podle zápisů i dost opomíjená věž.I když je pravda že moc možností jak se dostat na vrchol není.Periferní vidění je dobrodružná cesta která prokličkuje celou údolní stěnou a nic moc tady není zadarmo.
28.5.2012 21:23:49 Alešák Echt gold.
Pro mě jedna z top stěnovek v Ádru. Plus pár rajbasových kroků, kde kecky drží na dopbré slovo. Nelíbil se mi teda odlez ze stavění (taky jsem se mohl podívat lépe do průvodce a nemusel tam půl hodiny marně plácat oblou hranu v domnění, že se staví až u posledního...), přesto však dvě hvězdy.

FOTKY

Periferní vidění 24.6.2014 | 3335x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Periferní vidění VIIIb  (1.8.1981) Pluto Město (Adršpach) 3 komentáře (28.5.2012)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Periferní vidění – Varianta VIIIb  (21.8.1993) Pluto Město (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Sluneční soustava VIIIb  (11.8.1987) Pluto Město (Adršpach) 2 komentáře (15.6.2012)u cesty jsou vloženy fotky - 1x

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Borovička — Gamin — Jupiter — Mars — Orion — Saturn — Uran — Venuše

FOTKY K VĚŽI

Sluneční soustava 29.1.2013 | 2313x
Alešák


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.