CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Kyslíkový dluh VIIIa  (Nangá Parbat — Himálaj — Adršpach)

popis: Od západu komínem mezi Nangá Parbat a pilířem (kruh), z rozporu překrokem vlevo do spáry, tou a žlabem na vrchol.
datum prvovýstupu: 18.5.1991
autor: Stanislav Lukavský, V.Sojka
charakter: širočina


věž: Nangá Parbat, obvod: Himálaj, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

4.6.2009 8:19:37 Hans Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Komín a cvaknutí kruhu je v pohodě. Pak je dost těžký se u kruhu odlepit z rozporu do do spáry. Dá se vrchem i spodem. Následuje vlnitá širočina, která je dost dlouhá na to, aby už to bylo na zem a smyček (dobrých) člověk moc nezaloží, jestli vůbec nějakou. Ale pokud na to člověk má, nebo má prvolezce, který na to má :), pak to stojí za vylezení. Přelezy se počítají a tipuju, že se stále pohybují kolem čísla 10.
4.6.2009 18:39:31 lezecc Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
S těmy přelezy je to opravdu slabší, a není se čemu divit. Byl jsem rád že jsem u týhle cesty měl lano uvázaný na tom lepším konci.Cvaknutím kruhu to začne a pak ke konci už člověk vážně jede na kyslíkový dluh. Pořádná dřina a bezesporu umění autora.

FOTKY

Kyslíkový dluh 4.6.2009 | 1966x
Hans

Kyslíkový dluh 4.6.2009 | 1780x
Hans

CESTY NA VĚŽ

Pěkné. Cesta Šarpů VIIa  (2.5.1970) Nangá Parbat Himálaj (Adršpach) 1 komentář (7.8.2013)
Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře. Kyslíkový dluh VIIIa  (18.5.1991) Nangá Parbat Himálaj (Adršpach) 2 komentáře (4.6.2009)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Pěkné. Stará cesta V  (8.10.1961) Nangá Parbat Himálaj (Adršpach) 4 komentáře (22.10.2017)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Annapúrna — Čhogori — Gangapurna — Kangčhendžanga — Košíček — Makalu — Nilgiri

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.